Belgie: Policisté demonstrují po útoku muslima, při němž byl jeden policista zabit a druhý zraněn

Belgie: Policisté demonstrují po útoku muslima, při němž byl jeden policista zabit a druhý zraněn

Nedávno útočil na policisty v oblasti Bruselu muslim, který ovšem předem ohlásil, že hodlá útočit. Přesto nebyl policií zadržen a ještě týž den, kdy útok předem ohlásil, zaútočil na dva policisty. Jeden z nich byl při útoku zraněn, druhý však útok nožem nepřežil. Více jste si o případu mohli přečíst zde.

Smrtelný útok na policistu, který spáchal muslim 10. listopadu v Bruselu, se stal státní záležitostí a dva ministři byli v pondělí 14. listopadu na mimořádném zasedání belgického parlamentu v defenzívě.

Jeden z nich, Vincent Van Quickenborne, ministr spravedlnosti, oslovil policejní odbory, aby zjistil, co lze udělat lépe, aby byla zajištěna jejich ochrana. Druhá ministryně, Annelies Verlindenová, zodpovědná za vnitro, obhajuje klid a odmítá přidat „nenávist k nenávisti“.

Tento útok rychle vyvolal mnoho otázek, stejně jako výzvy k rezignaci neschopné ministryně vnitra.

Pachatel se téhož rána objevil na policejní stanici ve čtvrti, kde žije, kde jasně oznámil, že hodlá spáchat útok kvůli jeho „nenávisti“ k policii.

Byl převezen do nemocnice na psychiatrické vyšetření, kde se mu podařilo bez vědomí policie utéct, dřív než mohl být prohlédnut psychiatrem. Nemocniční služby uvedly, že jim nebylo sděleno, že je muž nebezpečný, což naznačuje, že měl být pod dohledem.

Soudci uvedli, že navzdory hrozbám, které učinil, a jeho pověsti manipulátora, nebyl pachatel Yassine Mahi zatčen nebo sledován.

Několik stovek policistů drželo v pondělí ráno minutu ticha před bruselskou soudní budovou Place Poelaert, aby vzdali hold Thomasi Monjoieovi (viz titulní obr. vpravo), policistovi, který zemřel poté, co byl minulý týden pobodán v Schaerbeeku.

„Kdo je za to zodpovědný? Vyšetřování probíhá a doufáme, že bude rychlé a důkladné,“ řekl Philippe Van Eeckhaut, jeden z policistů. „První indicie jsou jasné: osoba, o které je známo, že se radikalizovala, přišla na policejní stanici a vyjádřila svou nenávist k policii, svou ochotu napadnout policisty. Oznámenému trestnému činu se však nikdo nepokusil zabránit, jak je to možné?“ řekl.

Všichni policisté nyní požadují odpovědnost od politických a soudních orgánů. Politici i soudci jsou naprosto odtrženi od reality, kterou policisté v ulicích zažívají každý den.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 9 Průměrně: 5]

4 thoughts on “Belgie: Policisté demonstrují po útoku muslima, při němž byl jeden policista zabit a druhý zraněn

 1. ؜؜؜؜؜   
  Uvеdu роѕtuр rесерtu:
      
  Ⅰ. Сhуtnоut ѕlіmákа/у
       
  Ⅱ. Zаvřít hо dо vlаѕtníhо vуrоbеnéhо krіmіnálu
    
  Ⅲ. Strčіt k tоmu ѕlіmákоvі роlіtіkа/у, ѕоudсе, ехеkutоrу а dаlší ехkrеmеntу
    
  Ⅳ. Nесhаt је, аť ѕе роbіјí nаvzáјеm
    
  Dоbrоu сhuť

 2. Netrúfam si ani tipnúť, koľko detí zneužil a zabil saudskoarabský kráľ Fahd na pedoorgiách organizovaných jeho veľmi blízkym priateľom kráľom Baudoinom I.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout