Německé školství zaznamenává historicky největší úpadek

Německé školství zaznamenává historicky největší úpadek

Ve srovnání s celkovým současným obrazem vypadá německá vzdělávací katastrofa poměrně neškodně. Pro budoucnost Německa jako průmyslového národa je to však fatální.

Existuje nová studie, která objasňuje rozsah poklesu, a mnichovský institut pro ekonomický výzkum IFO bije na poplach ohledně deficitů vzdělání a učení německých žáků základních škol.

„Výrazné zpoždění je znepokojující. Koneckonců, základní dovednosti vyučované ve škole jsou základem budoucích životních šancí dětí a budoucí prosperity v Německu jako celku,“ vysvětlil odborník  na vzdělávání Ludger Wößmann. Narážel tím na nové výsledky „Vzdělávacích trendů“ „Institutu pro rozvoj kvality ve vzdělávání“ (IQB). „Nikdy předtím nebyl takový pokles IQ,“ řekl Wößmann zděšeně.

Počítáno za celý pozdější profesní život, tento deficit jde ruku v ruce s průměrně asi o tři procenta nižším příjmem postižených. Pro ekonomiku jako celek by to mohlo vést k průměrnému snížení hrubého domácího produktu o 1,5 procenta po zbytek století.

Podle Wößmanna je pokles výsledků jen částečně způsoben nedávnou „pandemií“, ale také odráží dlouhodobý klesající trend. To, co je jasně implikováno tímto trendem, jsou důsledky masové imigrace. Podle „Vzdělávacího trendu“ nyní v průměru 38 procent všech dětí základních škol pochází z rodin přistěhovalců.

Podle studie IQB jsou výsledky v předmětech němčina a matematika na konci základní školy o čtvrtinu až třetinu horší než před pěti lety. Každý pátý žák čtvrté třídy už nesplňuje ani nejnižší standardy čtení a aritmetiky.

Ve srovnání se situací před deseti lety ztráty vzdělání dokonce odpovídají polovině školního roku. Všechny spolkové země s výjimkou Hamburku vykazují výrazné zhoršení.

Co k tomu dodat? Přivezete-li si do země Afričany, stane se z ní Afrika…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 14 Průměrně: 5]

8 thoughts on “Německé školství zaznamenává historicky největší úpadek

  1. Drvivá väčšina škôl v Nemecku /a nielen tam/ poskytuje rovnaký obraz: samý moslim, mišling, opičiak. Na príčine nie je len nízka pôrodnosť, ale aj stále vyššia emigrácia terorizovaných bielych Nemcov hlavne do Latinskej Ameriky /kto tvrdí,že cudzinci zo Západu sa húfne sťahujú aj do Maďarska, nehorázne klame/.

  2. to jsem zvědav jak to tam bude vypadat za takovych 10 max 20 let, EU bude v budoucnu vladnout nějaky IMAM však Arabači si svoji muslimskou armádu zřidi tak jako tak a budou v cele EU jatka, aneb jak kdysi řekl Turecky prezident Erdogan Demokracie je jako vlak ze ktereho vystoupiš a pujdeš dal, a nebo taky jak řekl islám je jen jeden neni nic jako islamismus je jen islám, Muamar Kadafi Evropu nemusime dobyjet dobudeme ji pomoci muslimskych žen.

  3. Demokraticky zcenzorovany zpravodajsky portal, https://cz.sputniknews.com , ktery temer neni dostupny z zadneho statu EU pise:

    Kyjev již dokončil přípravy k provokaci „špinavou bombou“: specialisté z podniku Južmaš připravili maketu rakety, kterou chtějí naplnit radioaktivním materiálem a poté jakoby „sestřelit“ ukrajinskými silami protivzdušné obrany nad černobylskou zónou jaderné elektrárny, načež se chystají prohlašovat, že Rusko vypustilo jadernou nálož, sdělil zdroj.
    Zdroj upřesnil, že maketa rakety Iskander byla vyrobena na základě střely raketového systému Točka-U: „Po sestřelení makety hodlají kyjevské orgány ukázat západním a ukrajinským médiím fragmenty makety a elektronické prvky údajné rakety Iskander, aby přesvědčily západní veřejnost o vině Ruska.“

    1. Existuje aj veľmi dobrá stránka v slovenčine sk.news-front.info. Medzi viacerými jazykovými verziami bohužiaľ zatiaľ chýba česká.

  4. aco teprve u nas. v evrope bez prumyslu kde je spoustu dovezene ideoloie neni potreba odborniku. pokud chcete regulovat vodu, je treba rozbit ventil a na hadici udelat uzel. jidlo netreba prevarovat. samopal bude levnejsi nez chleba

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout