Jen během posledního víkendu se podařilo zaznamenat přes 2 tisíce pokusů o přechod maďarských hranic

Jen během posledního víkendu se podařilo zaznamenat přes 2 tisíce pokusů o přechod maďarských hranic

K tomu je třeba ovšem dodat, že jde zřejmě jen o onu pověstnou špičku ledovce. Většina pokusů o přechod je totiž zřejmě úspěšná, což lze odvodit ze značného množství ilegálů, kteří z Maďarska překračují dále rakouské a slovenské hranice. Těch je samozřejmě podstatně víc a opět je zde zřejmě značný počet těch, kteří projdou bez povšimnutí.

Maďarské úřady podle zpráv o víkendu zadržely více než 2 000 nelegálních migrantů.

Maďarsko zaznamenalo v letošním roce explozi nelegálních přechodů hranic, protože invaze do regionu dosáhla úrovně, která nebyla zaznamenána od krize v letech 2015-2016.

Mezi 17. a 23. říjnem bylo zaznamenáno téměř 5 000 průniků. Kolik jich ovšem nebylo zaznamenáno lze jen stěží odhadnout.

„Policie a vojáci podnikli kroky proti celkem 2 172 narušitelům hranic od pátku do neděle, jak informovalo Národní policejní ředitelství MTI v pondělí,“ hlásí Magyar Hirlap.

„V uplynulém týdnu bylo po celé zemi zatčeno 4 777 narušitelů hranic a eskortováno zpět.“

Zhruba stejný počet nelegálních přechodů (4 794) byl zmařen i v předchozím týdnu.

Maďarská vláda nedávno oznámila, že v letošním roce bylo dosud zabráněno více než 214 000 nelegálním vstupům – číslo, které v době psaní tohoto článku pravděpodobně překročilo 220 000.

„Tito migranti přinášejí novou dimenzi násilí a agrese, vzhledem k tomu, že jsou nyní často ozbrojeni,“ řekl ministr zahraničních věcí Péter Szijjártó.

„Střílejí jeden na druhého a vyhrožují maďarským policistům a vojákům chránícím maďarské hranice.“

Údaje zveřejněné tento měsíc Evropskou agenturou pro pohraniční a pobřežní stráž ukazují, že kontinent je uprostřed další velké invaze, uprostřed spousty dalších existenčních hrozeb, které se rýsují na obzoru.

K uvedenému jen připomínám, že směrem k Maďarsku již míří skupina 100 tisíc muslimů, většinou Syřanů, která si říká „karavana světla“. Předpokládám, že je otázkou řádově týdnů, než začnou větší skupiny překračovat hranice Maďarska a poté i dalších zemí na cestě do Německa.

Dva tisíce za jeden víkend, což je například na Lampeduse celkem běžný „příděl“, je tedy jen taková malá „rozcvička“ před tím, co nejen Maďarsko, ale celou Evropu ještě čeká.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 10 Průměrně: 5]

4 thoughts on “Jen během posledního víkendu se podařilo zaznamenat přes 2 tisíce pokusů o přechod maďarských hranic

  1. O hraniciach, ktoré Erdoganov kamarát Orbán zámerne necháva deravé ako rešeto /a nikdy sa nevzdal svojho hlavného cieľa – okupovať časti susedných štátov, teda aj Slovenska/ som už písal.

    1. Presne tak, dokud nebude pravidelna soucast vecernich zprav zabery zastrelennych negru a arabu bude se nase situace stale zhorsovat.

      Jedna se o invazi druhu uzivajici r-strategii. Hlavni duraz je kladen na mobilitu a mnozstvi. Pro Zastaveni invaze je nutne pouzit odpovidajici reciprocni nastroje, neumozneni pohybu cizorodych DNA na danem uzemi ( pravidla pro nedostpnost zamestnani, ubytovani, bankovni a libovolne platebni sluzby, a samozrejme nulova socialni, vzdelavaci ci zdravotni sluzby), a jejich nemilosrdna likvidace.

      Policiie, armada, pohranicnici musi ziskat povoleni k volnemu odstrelu invazistu. Stejne tak obcan statu je pravne vzdy chranen proti invazistovi. tj. pokud obcana invazista ohrozi na zdravi ci majetku ma obcan pravo pouzit smrtici silu pro svou obranu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout