Americký ministr zahraničí: Úniky plynu Nord Stream jsou „obrovskou příležitostí“ (video)

Americký ministr zahraničí: Úniky plynu Nord Stream jsou „obrovskou příležitostí“ (video)

Ať jde o cokoli, vždy je třeba se ptát Cui bono? Jenže tentokrát si mainstream tuto otázku raději nepokládá. A pokud ano, pak zde máme tutéž – již zcela iracionální – odpověď. Přitom zničení Nord Streamu se nejvíc hodilo právě tomu, kdo vždy na pokořené Evropě vydělával nejvíc.

A v posledních dnech se stejným směrem vyjádřili i dva v politice poměrně vysoko postavení Američané. Oba nepochybují o tom, že jde o práci USA, nejspíš s pomocí některé evropské země.

A ani sama Bidenova administrativa se dlouhodobě nezdráhá tajit, že jsou to právě oni, komu se zničené potrubí hodí nejvíc…

Podle ruských tiskových zpráv mohou kontroly potrubí trvat týdny a opravy měsíce, ne-li roky. To by pak vyloučilo možnost dodávek plynu do Evropy tuto zimu. Gazprom také oznámil, že zastaví dodávky plynu do Evropy přes Ukrajinu. V důsledku toho opět výrazně vzrostla cena plynu a zhoršil se kurz eura vůči dolaru.

Nyní ale americký ministr zahraničí Antony Blinken popsal poškození ropovodu jako „mimořádnou strategickou příležitost“. Řekl, že havárie by byla skvělou příležitostí k ukončení závislosti na ruském plynu jednou provždy, aby Vladimir Putin nemohl používat „energii jako zbraň.“

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 16 Průměrně: 5]

2 thoughts on “Americký ministr zahraničí: Úniky plynu Nord Stream jsou „obrovskou příležitostí“ (video)

  1. Nuž likvidácia malých a stredných podnikov, zadlžovanie domácností, iným slovom likvidácia súkromného vlastníctva v zmysle Great reset ide ďalej podľa plánu a satanskí poskokovia vo všetkých vládach plnia vzorne svoje úlohy… Najskôr príde znárodňovanie veľkých podnikov a potom zvyšku, čo po tomto ekonomickom tsunami prežije ! Francúzi nestrácajú čas… https://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/francouzska-vlada-zahajila-proces-znarodneni-nejvetsi-energeticke-spolecnosti-edf/ ! Možno znie, že to robia v záujme ľudí, ale to len navonok ! Štáty musia kontrolovať všetok majetok (aspoň v určitej fáze), takí zámer Great reset !

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout