Důstojníci Bundeswehru v Ázerbájdžánu

Důstojníci Bundeswehru v Ázerbájdžánu

Po dvou letech relativního klidu začal opět Ázerbájdžán útočit na Arménii. Připomínám, že po konfliktu v oblasti Náhorního Karabachu před dvěma lety již přišla Arménie o další část svého historického území. Ázerbájdžánci na zabraném území vyhnali všechny Arménce a přestavěli historické kostely na mešity. Co se v té době dělo si můžete připomenout zde, zde nebo zde.

Před několika týdny došlo opět k několika útokům Ázerbájdžánu na Arménii, přičemž přišly o život i desítky civilistů.  Před pár dny pak šokoval svět i velmi brutální případ umučení mladé arménské vojačky.

Ovšem Ázerbájdžán sám má i přesto velkou oporu nejen jako tradičně v Turecku, ale i v EU či Izraeli.

Konflikt mezi Arménií a Ázerbájdžánem o Náhorní Karabach se před pár dny znovu „rozhořel“. Čtvrteční příměří by se mohlo ukázat jako křehké. Vzplanutí vojenského konfliktu je zvláště výbušné s ohledem na nejnovější vývoj ukrajinské války.

Další zpráva je však ještě výbušnější: Jen pár dní před začátkem útoků byla skupina důstojníků z Bundeswehru hosty ázerbájdžánského ministerstva obrany.

Podle informací na webu ázerbájdžánského ministerstva obrany sloužila návštěva Bundeswehru k realizaci „programu bilaterální vojenské spolupráce“ mezi oběma zeměmi. Dále se uvádí: „Strany si podrobně vyměnily názory na současný stav a vyhlídky rozvoje vojenské spolupráce mezi zeměmi, jakož i na regionální a mezinárodní bezpečnostní otázky.

Není známo, zda příslušníci Bundeswehru obdrželi informace o nadcházejících vojenských událostech – nebo snad dokonce vysílali signály z NATO.

Už v polovině července zaznělo z Bruselu, že EU hodlá zdvojnásobit dovoz plynu z Ázerbájdžánu. Předsedkyně Komise von der Leyenová během návštěvy kavkazské republiky 18. července osobně oznámila: „EU se obrací na důvěryhodné dodavatele energie. Ázerbájdžán je jedním z nich. Dnešní dohodou se zavazujeme rozšířit Jižní plynový koridor na zdvojnásobení dodávek plynu z Ázerbájdžánu do EU.“

Nápadné mlčení německého ministerstva zahraničí o posledním konfliktu mezi oběma kavkazskými zeměmi je pozoruhodné.

Ázerbájdžán má však podporu také v Izraeli, který pokračuje ve vyzbrojování této muslimské země. V posledních týdnech došlo hned k pěti dodávkám vojenské techniky a zbraní letadly z Tel Avivu do Baku. Poslední dodávka zbraní by měla být do Ázerbájdžánu doručena právě dnes…

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 15 Průměrně: 5]

3 thoughts on “Důstojníci Bundeswehru v Ázerbájdžánu

  1. Ázerbájdžán je bývalým územím chazarské říše, tak se nelze divit že němčouři “ kopou” za žluto modré barvy Rotschildů. Vypadá to, že s Ukrajinou se mohou definitně rozloučit. Uvidíme jak se všechno dál bude vyvíjet.

  2. nevím co Arméni Fricům udělali, že po nich tak jdou. Totiž když turci zahájili genocidu Arménů, která začla dlouhým úmorným pochodem přes poušt k jakési propasti, kde podřezávači jeli na tří směny. No to je fuk. Ale co není fuk, tak nemci před první světovou vyzbrojili turky, dohodili jim tehdy nějaké poradce, pak se tam něco stalo, nějaký průser, ale při honu na čarodějnice se to svedlo na Armény, takže Němci byli příčinou, avšak turci proti nim nemohli vystoupit, ale na někoho se to hodit muselo. Němci je vyzbrojili proto, že si uvědomovali strategickou polohu turecka. Tož tak, ted zase hostují u Azerů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout