Téměř všechna humanitární pomoc zaslaná z EU Ukrajině končí na černém trhu

Téměř všechna humanitární pomoc zaslaná z EU Ukrajině končí na černém trhu

Jde o stejnou situaci jako v případě Západem dodaných zbraní, kdy se celých 70% rozprodá neznámo komu. Až se tedy u zločineckých mafií a různých islámských bojůvek začnou objevovat americké a evropské zbraně, neměli bychom se divit.

S humanitární pomocí je to v nejzkorumpovanější evropské zemi úplně stejné. K potřebným se téměř nic nedostane, takřka vše skončí na černém trhu.

Informace uniklé z Ukrajiny a potvrzené nezávislými pozorovateli opět poskytují vhled do všudypřítomné korupce, která v zemi převládá: Podle „Skupiny států proti korupci“ (GRECO), která patří Radě Evropy, byly odkloněny finanční prostředky na pomoc ve výši více než 55 milionů eur.

To není vše: za posledních šest měsíců bylo z oblasti Záporoží ukradeno 22 přepravních kontejnerů, 389 železničních vozů a 220 nákladních automobilů s humanitární pomocí. To odpovídá téměř 100 procentům celkových dodávek pro tento region. Ukradené zboží bylo později nabídnuto k prodeji v ukrajinských obchodních řetězcích.

Celkem poskytla EU Ukrajině od března do srpna 2022 humanitární pomoc ve výši více než 360 milionů EUR. Z toho bylo podle GRECO ukradeno zboží v hodnotě 342 milionů eur. Tato čísla se shodují se zprávami i z dalších zdrojů: V květnu vyšlo najevo, že velká část pomoci dodané Ukrajině byla zpronevěřena a rozprodána.

Jak uvedl i britský „Telegraph“, zdravotnický materiál byl opakovaně ukraden a prodáván v lékárnách – ačkoli veřejné zdravotnictví by mělo být na Ukrajině zdarma.

Minulý čtvrtek byla Ursula von der Leyenová v Kyjevě a ocenila reformy kandidáta na přistoupení k EU: „Je působivé vidět rychlost, odhodlání a přesnost, s jakou postupujete vpřed.“ A Zelenský řekl, že Ukrajina se chce připojit k jednotnému trhu EU, který umožňuje volný pohyb zboží, služeb a kapitálu, a to ještě před přistoupením. Přístup k tomu je pro Ukrajinu velmi důležitou otázkou: „Bude to jedno z nejdůležitějších vítězství naší země,“ prohlásil.

Myslím, že není třeba se nijak podivovat, vždyť EU je sama o sobě založena na korupci. Do tak těžce zkorumpovaného spolku tedy Ukrajina báječně zapadne…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 23 Průměrně: 4.8]

4 thoughts on “Téměř všechna humanitární pomoc zaslaná z EU Ukrajině končí na černém trhu

  1. Eurokomisárka Helena Dalliová dnes navštívila cigánsku osadu v meste Sečovce, okres Trebišov. Pochybujem,že jej niekto pred návštevou povedal pravdu o slovenských Cigánoch a ich zločinoch a tiež živloch z radov politikov, eurobyrokratov či mimovládok, čo neprispôsobivých všemožne chránia. Keby tej maltskej ludre nejaký Arab zaťal mačetou do krku, podobne ako Duni Mijatovičovej či Věre Jourovej, nebola by ich škoda. V osade mala určite po zuby ozbrojenú ochranku…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout