Tisíce Arménů v Artsakhu jsou každý den vystaveny teroristickým a genocidním činům Ázerbájdžánu

Tisíce Arménů v Artsakhu jsou každý den vystaveny teroristickým a genocidním činům Ázerbájdžánu

Problémy v oblasti Náhorního Karabachu jsou dlouhodobé. Arméni, kteří jsou – na rozdíl od Ázerbájdžánců- původními obyvateli oblasti, jsou pravidelně právě Ázerbájdžánem – většinou i s pomocí Turecka – napadáni. Nyní zřejmě muslimský Ázerbájdžán opět využívá situace, kdy se pozornost světa upírá na Ukrajinu, aby zintenzivnil útoky proti Arméncům.

Nedávno jste si zde mohli přečíst o tom, jak část Arménii odřízl Ázerbájdžán od plynu, přičemž systematicky provádí teroristické činy na území, které hraničí s Ázerbájdžánem. V tomto případě se však zraky západního světa upírají jinam. Je to podobné jako v případě Jemenu, který je již 7 let bombardován Saúdskou Arábií, která tak způsobila na území Jemenu hotovou humanitární katastrofu. Například právě včera bylo bombardováno hlavní město Jemenu. Přesto nikdy nebyly na Saúdskou Arábii uvaleny sankce, tak jako nebyly uvaleny na Ázerbájdžán, který napadl Arménii již před rokem.

Jednoduše, Západ pokrytecky část agresorů podporuje, občas je agresorem sám (Irák, Libye, Srbsko, …) a zcela výjimečně je proti agresi.

Enormous material damage inflicted on Azerbaijan by Armenia
Chystá se další válka o Náhorní Karabach?

Co se tedy aktuálně děje v Arménii?

Zatímco pozornost světa je upřena na ruskou invazi na Ukrajinu, Ázerbájdžán eskaloval svou agresi proti arménské zemi na území Náhorního Karabachu, na jižním Kavkaze.

24. března ázerbájdžánské ozbrojené síly porušily kontaktní linii ve vesnici Parukh v Artsakhu a území napadly. Ženy a děti ve vesnici Khramort byly také evakuovány z bezpečnostních důvodů, informovalo informační centrum Artsakh.

Mezitím je Artsakh na pokraji humanitární katastrofy, kterou Ázerbájdžán záměrně vytvořil.

Od 8. do 19. března bylo více než 100 000 Arménů v Artsakhu zbaveno plynu, tepla a teplé vody kvůli záměrnému odpojení dodávek plynu na celé území Artsakhu. Počasí v regionu je většinou pod bodem mrazu (pohybující se mezi 0 až -10 st. C). Údajně poškozená část plynovodu do Artsakhu zůstává pod ázerbájdžánskou kontrolou.

Po dobu 11 dnů však Ázerbájdžán nedovolil, aby byl problém posouzen a opraven. 16. března arménští představitelé oznámili, že Ázerbájdžán se rozhodl povolit opravu plynovodu do Artsakhu a 19. března byl plynovod konečně opraven. Přesto o dva dny později, 21. března, Ázerbájdžán opět přerušil dodávky plynu do Artsakhu a lidé tam od té doby zůstávají bez zemního plynu a tepla.

Vojenská agrese Ázerbájdžánu je také již několik měsíců na vzestupu. Podle zpráv Ázerbájdžán intenzivně střílí na vesnice Artsakhu, ohrožuje obyvatele a brání jejich zemědělské práci.

V projevu zveřejněném 15. března na svém twitterovém účtu adresovaném mezinárodnímu společenství ombudsman pro lidská práva v Artsakhu Gegham Stepanyan uvedl: „Tisíce Arménů žijících v Artsakhu jsou pravidelně vystaveny teroristickým a genocidním činům prováděným Ázerbájdžánem každý den.“

Tolik k situaci v Arménii. Je jen otázkou času, než začne docházet k podobným zvěrstvům jako vloni. Tehdy ve válce vyvolané Ázerbájdžánem a Tureckem zahynulo několik tisíc Arménů a několik starobylých arménských památek  bylo obsazeno muslimy a přeměněno na mešity.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 4 Průměrně: 5]

2 thoughts on “Tisíce Arménů v Artsakhu jsou každý den vystaveny teroristickým a genocidním činům Ázerbájdžánu

  1. Akýkoľvek prejav odporu jemenských vlastencov /s prípadnou pomocou Iránu/ proti saudskoarabskému agresorovi plne schvaľujem. Aj zničenie ropných rafinérií počas tréningov na Veľkú cenu terorizmu v Džidde. Kiežby sa ich zatiaľ izolované útoky zmenili na skutočnú vojnu a viedli k zničeniu najneľudskejšieho a najnebezpečnejšieho režimu sveta. Plus, ako som už spomínal včera, vyhnaniu amerických vojakov a rozprášeniu kráľovskej rodiny. Mimochodom, Saudská Arábia nerobí pre nikoho /ani pre cudzích návštevníkov a otrokov/ výnimky zo striktnej halal stravy, čiže aj vegán Lewis Hamilton musí zrejme počas tohto víkendu žrať baraninu… Jemenčania majú šancu zvíťaziť, Arméni /aj keď Irán stojí na ich strane tak ako v prípade Jemenčanov/ bohužaľ už nie veľkú. Aspoň teda kým bude pri moci diktátor Erdogan.

  2. Rusom od začiatku vojny konfiškujú jedno konto, jachtu, lietadlo za druhým,ale nikoho v EÚ a USA ani nenapadne obrať o akýkoľvek majetok saudskoarabských /aj iných/ ropných zbohatlíkov či Erdogana.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout