Náhorní Karabach: Ázerbájdžánci mění kostely na dobytém arménském území na mešity (video)

Náhorní Karabach: Ázerbájdžánci mění kostely na dobytém arménském území na mešity (video)

První známkou nezvratné islamizace daného území je přeměna kostelů (případně hinduistických a buddhistických chrámů) v mešity. Ty evropské země, které podobný scénář již dopustily, budou zcela jistě islamizovány, přičemž tento osud nelze zvrátit jinak, než násilnou cestou. U nás zažíváme teprve druhou viditelnou fázi islamizace. tou první je přítomnost množících se kebabáren, druhou pak stavba mešit a ustupování muslimům, což se zde již děje. V poslední fázi je pak už například Francie, Německo, Švédsko či Belgie. Jak dlouho potrvá, než části těchto zemí dopadnou tak, jako Arménie?

Náhorní Karabach, na jehož území se nachází starobylé arménské kostely, se nyní po mnoha staletích dočkal jejich přerodu na mešity. To se dalo ostatně čekat, Ázerbájdžánci spolu s Turky vyhnali mnoho Arménů z jejich domovů, přičemž ty, kteří se bránili velmi brutálně vraždili. Poničili hroby jejich předků a nyní se pustili do kostelů…

Po válce během agrese Ázerbájdžánu a Turecka v poloautonomní oblasti Náhorní Karabach, která byla pro křesťanské Armény téměř zničující, tam probíhá etnická a kulturní čistka. O zvěrstvech, která prováděli Ázerbájdžánci Arménům jste si zde již mohli přečíst i shlédnout velmi drastické video, které jasně ukazuje ohromnou brutalitu těchto nenávistných mohamedánů. Noví muslimští okupanti postupují s násilím a bez ohledu na kulturní dědictví jednoho z nejstarších křesťanských regionů.

Ve městě Shuschi, které nyní připadlo Ázerbájdžánu, byla Ghazanchetsotova katedrála opakovaně terčem útoků a ničení během krátké války. Kněz uvntř zpíval a modlil se i během ostřelování.

Nyní je kostel, který je pro Armény téměř posvátný, zřejmě přeměněn na mešitu před očima Ruska, UNESCO a celé světové veřejnosti, alespoň to ukazují obrázky, kde katedrála a kříže již nejsou viditelné:

Bild

Dokonce i BBC informovala o již zdemolovaném kostele v bývalém arménském regionu. V tomto případě, během války, muslim oslavoval triumf nad křesťany.

Ázerbájdžán si navíc stále více uvědomuje válečné zločiny, včetně vraždy desítek žen, mučení a poprav zajatých arménských vojáků a vyhnání domorodých křesťanů z Náhorního Karabachu.

Budou ovšem Ázerbájdžánci – ale také Turci, kteří jim pomáhali – někdy za svá zvěrstva potrestání?

[Celkem: 1   Průměr: 5/5]
Share

One thought on “Náhorní Karabach: Ázerbájdžánci mění kostely na dobytém arménském území na mešity (video)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.