Bill Gates a Samsung vynalezli toaletu, která mění výkaly na popel a plně recykluje vodu

Bill Gates a Samsung vynalezli toaletu, která mění výkaly na popel a plně recykluje vodu

Nelíbí se vám představa, že budete jednou pít přefiltrovanou odpadní vodu ze záchodu? Pak jde o něco, co se již v některých „pokrokových“ zemích realizuje a brzy má jít zřejmě o normu. Ovšem nejen to, také výkaly mají být při procesu recyklace odpadní vody přeměněny v popel. A zřejmě vás neudiví, že i tentokrát je hlavním sponzorem vynálezu Gatesova nadace…

Jihokorejská společnost Samsung Electronics minulý měsíc oznámila, že se spojila s nadací Bill & Melinda Gates Foundation na vývoji řešení „Reinvent the Toilet Challenge“, které změní vaše výkaly v popel.

The Reinvent the Toilet Challenge je projekt nadace Bill & Melinda Gates Foundation zahájený v roce 2011 s cílem vyvinout „přelomové“ technologie toalet, které dokážou bezpečně a efektivně likvidovat lidský odpad.

„Během tříleté fáze výzkumu a vývoje SAIT pracoval na základním návrhu a vyvinul technologii komponent a modulů, což vedlo k úspěšnému vývoji prototypu pro domácí použití. Výrobek je energeticky účinný a má funkci čištění odpadních vod a splňuje výkon požadovaný Nadací Billa a Melindy Gatesových pro komercializaci znovuobjevené toalety pro domácí použití,“ píše se v tiskové zprávě.

„K základním technologiím vyvinutým společností Samsung patří technologie tepelného zpracování a biologického zpracování, které zabíjejí patogeny z lidského odpadu a činí vypouštěné odpadní vody a pevné látky ekologicky bezpečné. Systém umožňuje plně recyklovat upravenou vodu“.

„Pevný odpad se dehydratuje, suší a spálí na popel, zatímco tekutý odpad se zpracovává biologickým procesem čištění,“ říká Samsung.

„Toaleta je energeticky účinná a používá méně vody, což je výhodné pro použití v odlehlých oblastech, kde dusík a mikropolutanty z lidského odpadu mohou být nebezpečné pro životní prostředí a lidi, kteří s odpadem přicházejí do kontaktu,“ říká Popular Mechanics

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 5 Průměrně: 5]

3 thoughts on “Bill Gates a Samsung vynalezli toaletu, která mění výkaly na popel a plně recykluje vodu

  1. muset sraaaaat 🚽💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩 už lepši 🧻

  2. Už vidím, jak celý svět kadí do Bill Gatesovy a Samsungovy staronové, znovuobjevené toalety pro domácí použiti. Má to háček, kdo si to koupí a za kolik?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout