Studie o geneticky upravených komárech, kteří očkují lidi

Studie o geneticky upravených komárech, kteří očkují lidi

V tomto případě se jedná o očkování proti malárii, tedy nejde zřejmě o žádné genové přípravky. Nicméně jde o studii, která měla pouze zjistit účinnost podobného způsobu očkování.

Jenže co když se v budoucnu budou vypouštět „očkovací“ komáři i pro jiné „vakcíny?“ Kde by pak byl informovaný souhlas „očkovaného?“ Navíc, podezřelý je i sám  fakt, že za vším stojí i ti, kdo stojí za genovými covid „vakcínami.“

Krabice plná geneticky upravených komárů, kteří úspěšně očkovali lidi proti malárii ve studii financované National Institutes of Health (NIH).

Během studie vypustili na paži člověka asi 200 hladových komárů. Subjekty držely paže přímo nad malou krabicí obsahující komáry.

„Používáme komáry, jako by to bylo 1000 malých létajících injekčních stříkaček,“ řekl výzkumník Dr. Sean Murphy, jak uvádí NPR.

Proběhlo tři až pět „očkování“ v intervalu 30 dnů.

Komáři podávali menší dávky malárie, které lidem nezpůsobovaly nemoci, ale spíše jim dodávaly protilátky. Účinnost protilátek trvala několik měsíců.

„U poloviny jedinců v každé vakcinační skupině se nerozvinula detekovatelná infekce P. falciparum a podskupina těchto jedinců podstoupila o šest měsíců později druhou vakcinaci a zůstala částečně chráněna. Tyto výsledky podporují další vývoj geneticky oslabených sporozoitů jako potenciálních vakcín proti malárii,“ uvedli vědci.

Carolina Reidová byla jednou z dvaceti šesti účastníků studie.

„Oteklo mi celé předloktí a udělal se mi puchýř. Moje rodina se mne ptala: ‚Proč to podstupuješ?’“

Reidová si svou zkušenost užila natolik, že říká, že se chce zúčastnit co největšího počtu testů vakcín. Za tento výzkum dostal každý účastník 4 100 dolarů jako pobídku.

Vedlejší účinky byly takové, jaké byste očekávali po kousnutí stovkami komárů a nic víc.

Dr Kirsten Lykeová nazývá výzkum „totálním převratem“.

Lykeová vedla studii fáze 1 pro vakcínu COVID společnosti Pfizer a byla při vývoji covid vakcín společnosti Moderna a Novavax. 

Vědci tvrdí, že geneticky upravení komáři nebudou ve velkém měřítku používáni k očkování milionů lidí. Důvodem použití komárů místo injekčních stříkaček je úspora nákladů.

„Zvolili tuto cestu, protože je nákladné a časově náročné vyvinout formulaci parazita, který může být aplikován jehlou,“ uvádí NPR.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 10 Průměrně: 5]

6 thoughts on “Studie o geneticky upravených komárech, kteří očkují lidi

  1. Repelent je vyrobek petrochemickeho prumyslu. Kdo ho vlastni ?
   Myslis ze prodavane repelenty budou zabirat proti geneticky modifikovanemu hmyzu ?
   Muze byt geneticky modifikovany hmyz repelentem pritahovan ?

   1. Souhlaѕím, vуtrhl jste mi tо z jazуka. Оno ty repelentу nefungují ani na nоrmální kоmárу. Kdуž ѕmrdíte čeѕnekem nebо máte v blízkоsti pravоu сitronellu, funguje tо léрe než tу сhemické ѕrajdy. Nevуjímaje bуch dopоručil рasti na bázi drоždí.

 1. zamenzme slovicko „ockovat“ za „otravit“ a mozno sa ludia hned zobuda z tejto nocnej mory co sa nam deje pred ocami. staci sa trochu pohrat s oslovami a ludia su hned spacifikovani.

 2. Malarie pomaha snizovat populacni boom tam kde je potreba.
  Evropa si nakalela do vlastniho hnizda jiz v minulosti, kdy jsme vyvinli, vyrobili a vetsinou zdarma dodali do afriky antimalarika, diky kterym vypukla obrovska populacni exploze, jejimz dsledkem je soucasne obohacovani evropy.

  Evropa a vubec civilizovany svet, potrebuji v zajmu rozvoje lidstva pokracovat ve vyvoji naseho druhu podporou novych mutaci a civilizovanym odchodem nositelu paleoliticke DNA.

  Je potrebne uprednostint dodavky analgetik a dalsich opioidu pred jakymkoli jinymi leky dodavanymi do afriky. Dale je mozne v ramci humanitarni pomoci dodavat take antikoncepci a sady na sterilizaci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout