Německo najímá na letiště stovky muslimů, zejména Turky

Německo najímá na letiště stovky muslimů, zejména Turky

Zatímco v Itálii nebo Španělsku je značná nouze po práci, Německo si vozí letištní zaměstnance z Turecka. Přitom pokud by místa nabídli v těchto, ale i jiných zemích EU, jistě by zájem byl. Nicméně nakonec bylo rozhodnuto, že na chybějící místa budou umístěni zaměstnanci ze třetích zemí, zejména pak z Turecka. Tedy podle všeho půjde téměř výhradně o muslimy.

A co víc, vzhledem k tomu, že je potřeba náboru nových zaměstnanců velmi naléhavá, nebude zřejmě probíhat ani nějaká větší bezpečnostní prověrka. Ostatně, jak chcete prověřit zaměstnance z muslimských zemí?  Pokud jsou zastánci práva šaría a džihádismu, pak jsou v souladu s jejich vlastní zemí a samozřejmě nebudou mít žádný záznam jako „extremisté.“ Tedy jakýkoli džihádista, přicházející z muslimské země, bude „čistý“ a pokud se vyloženě nepokusil o nějaký útok, pak zřejmě nijak nepoznají, zda je či není bezpečnostním rizikem. Tím je ve skutečnosti jakýkoli pravověrný muslim.

Letiště v Düsseldorfu zaměstnávalo stoupence Islámského státu
Stoupenci ISIS a ještě donedávna zaměstnanci letiště v Düsseldorfu – jejich souvěrce nyní zaměstnají i na dalších letištích.

Nedá mi nevzpomenout na teroristický útok na letišti v Bruselu, k němuž došlo v roce 2016 – i zde byli iniciátoři útoku údajně prověření muslimští zaměstnanci letiště – nebo nedávný skandál, kdy se zjistilo, že si Němci na letišti zaměstnávají stoupence ISIS. Pokud by se pyšně nefotili přímo na letišti a foto nezveřejnili, zřejmě by tam pracovali dosud. Tedy pokud by již třeba část letiště nevyletěla mezitím do povětří…

Na mnoha německých letištích způsobuje nedostatek personálu dlouhé čekací doby a rušení letů. Od poloviny srpna mají pomocní pracovníci přicházet ze zahraničí. Další nedostatek personálu by již mohl ohrozit leteckou dopravu.

Vzhledem k tomu, že letiště a letecké společnosti během pandemie hromadně snižovaly počet zaměstnanců, mnoho německých letišť upadá do chaosu. Brzy by však situaci měly zmírnit stovky pomocníků ze zahraničí. „Je realistické, že do poloviny srpna bude zaměstnáno 250 zahraničních pomocníků,“ řekl Thomas Richter, předseda asociace zaměstnavatelů poskytovatelů pozemních odbavovacích služeb v letectví (ABL).

Na letištích v Mnichově, Norimberku a Frankfurtu by mohli pomocníci situaci napravit. S ohledem na požadované dokumenty je jejich přijetí v „závěrečné fázi“. Stále však existují byrokratické překážky.

V červnu federální vláda vytvořila možnost náboru dočasných pracovníků ze třetích zemí – zejména z Turecka. Pomocníci však musí projít kontrolou spolehlivosti. Generální ředitel asociace letišť Ralph Beisel řekl, že nábor naléhavě potřebného personálu by mohl být „výrazně usnadněn efektivnějším a kratším vyšetřením, aniž by byly obětovány bezpečnostní standardy“. …

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 10 Průměrně: 5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout