CBS: Pouze 30 % zbraní dodaných Kyjevu Západem se dostává na frontu

CBS: Pouze 30 % zbraní dodaných Kyjevu Západem se dostává na frontu

Od samého začátku muselo být těm, kdo zbraně na Ukrajinu dodávají jasné, že většina skončí na černém trhu a ve finále v rukou různých mafií, islámských bojůvek a dalších zločineckých organizací. V případě jedné z nejzkorumpovanějších zemí Evropy – tento statut byl Ukrajině oficiálně potvrzen již několikrát – musely být podobné závěry nepochybné. Jenže přesto se mnohé vlády rozhodly posílat na Ukrajinu dokonce i útočné zbraně, jimiž možná již brzy budou zabíjeni občané těch zemí, z nichž zbraně pochází.

Připomínám, že nedávno byl sklad zbraní, které měly ve skutečnosti skončit na ukrajinské frontě, nalezen v maďarské Rajce nedaleko slovenských hranic, ale také britský odsouzenec k smrti Aslin potvrdil, že pomáhal dohodnout dodávky zbraní Kurdům z YPG.

Nyní byla tedy informace o rozprodávání západních zbraní již oficiálně potvrzena: jen 30% z nich se dostává na frontu…

Americká televizní síť CBS zveřejnila dokument, který uvádí, že většina zbraní, které Západ dodal Ukrajině, mizí v na černém trhu.

Většina vojenské pomoci zasílané západními zeměmi ukrajinským ozbrojeným silám nedorazí do cíle v zemi. Tyto odhady vycházejí z dokumentu novinářů z americké televizní sítě CBS, který bude odvysílán v neděli. Úryvky z něj byly tento týden zveřejněny na webu kanálu.

„Většina těchto zbraní a vojenského materiálu dorazí na polské hranice, kde je rychle předají ukrajinským představitelům spojenci USA a NATO. Tím končí americká kontrola,“ uvedla CBS.

„Zbraně překročí hranici, pak se něco stane a jen asi 30 procent se dostane do cíle,“ řekl v dubnu novinářům Jonas Ohman, šéf litevské neziskovky Blue-Yellow, která dohlíží na přesun vojenské pomoci na Ukrajinu. . „Moje odhady jsou 30 až 40 procent,“ dodal.

„Jsou tu mocní lidé, oligarchové, politické osobnosti,“ vysvětlil Ohman s odkazem na korupci na Ukrajině. Poznamenal, že v ukrajinských mocenských strukturách celý den probíhá boj o moc.

Americký žoldák Andy Milburn, který dříve působil v americké námořní pěchotě a nyní cvičící ukrajinskou armádu, také uvedl, že vojenská pomoc se  bez kontrol Washingtonu většinou nedostane k příjemcům v zemi. „Mohu vám říci, že jednotky v první linii to nepochybně nedostávají,“ dodal žoldák s odkazem na drony, vystřelovací granáty, neprůstřelné vesty a další položky dodávané západními zeměmi.

Film cituje Donatellu Roveru z lidskoprávní organizace Amnesty International, která shromažďuje data o porušování lidských práv na Ukrajině. Upozornila, že zbraně, které západní země dodaly bezpečnostním složkám v Iráku a Afghánistánu, se k nim často nedostaly, ale skončily v rukou extremistů. „Abychom tomu zabránili, potřebujeme kontrolní mechanismy,“ řekla.

Lavrov a další ruští představitelé již dříve také varovali před nebezpečím, že by se zbraně dodávané na Ukrajinu ze Západu mohly dostat do jiných regionů. Ruský velvyslanec v USA Anatolij Antonov opakovaně varoval, že militarizace Ukrajiny ze strany Západu představuje přímou hrozbu pro evropskou a globální bezpečnost. Moskva vyzývá příznivce kyjevského režimu, aby přestali propagovat krveprolití na Ukrajině a vážně zvážili důsledky svých činů, řekl diplomat s odkazem na dodávky zbraní Západu do Kyjeva.

K uvedenému jen dodávám, že infiltrace Evropy džihádisty je v plném proudu a podobné zbraně by se pro případný džihád náramně hodily. Je tedy možné, že třeba za rok nebo za dva dojde k nějakému většímu útoku, k němuž budou využity právě zbraně dodávané Západem na Ukrajinu, ne-li dokonce k větším koordinovaným útokům na více místech Evropy, jak to již dlouho plánuje ISIS…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 9 Průměrně: 5]

2 thoughts on “CBS: Pouze 30 % zbraní dodaných Kyjevu Západem se dostává na frontu

  1. Alternatíva už dlhšie píše o „dodávkach“ zbraní pre Ukrajincov, ktoré často skončia na čiernom trhu či darknete a každý terorista či mafián si môže vybrať z veľmi bohatej „ponuky“. Až pred pár dňami tento fakt priznal aj mainstream. Nečudoval by som sa, keby sa na tajnom webe objavila aj ponuka jadrových zbraní – maoista Stoltenberg /prečo si ho nechal žiť, Breivik?!/ by ich rád odoslal Ukrajine čím skôr…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout