V Nizozemsku se již několik dní protestuje, nyní chce vláda zlikvidovat všechny chovy v oblasti Zuid-Holland (videa)

V Nizozemsku se již několik dní protestuje, nyní chce vláda zlikvidovat všechny chovy v oblasti Zuid-Holland (videa)

Již včera jste se zde mohli podívat na několik videí aktuálních protestů, které se ve středu ve větší míře přesunuly i na silnice. Ovšem zločinecká Rutteho vláda od svých úmyslů odmítá ustoupit, zatímco většina lidí farmáře podporuje. Navíc se přišlo i na to, že v oblasti Zuid-Holland se mají zlikvidovat kompletně všechny chovy.

Přiznám se, že mne to osobně docela zasáhlo, neboť právě v této oblasti jsem na začátku 90.let nějakou dobu žila a vůbec si neumím tamní krajinu bez stád pasoucích se krav, ale i ovcí,  představit. Takém moc dobře vím, že pro tamní zemědělce je jejich farma mnohem víc než jen práce. Je to jejich život, je to tradice, děděná z generace na generaci i stovky let…

Jak již víte, tak farmáři ve středu zapálili balíky sena a zablokovali příjezdové cesty hnojem. Sieta van Keimpema z Farmers Defence Force upozornil, že lidé už nespí a mezi farmáři dochází k sebevraždám. „Dokud se vláda bude držet současných cílů, bude se to dít i nadále,“ řekl.

Zprostředkovatel Johan Remkes poslal pozvánku farmářským spolkům, ty s ním ale nechtějí mluvit. Remkes je jedním z architektů současné emisní koncepce. Předsedal výboru, který radil předchozímu kabinetu při stanovení přísných cílů snižování emisí.

Nizozemci všude podporují protesty farmářů. „Farmáři si zaslouží veškerou naši podporu: pokud jsou vyvlastněni, je to začátek rozsáhlého vyvlastňování soukromého majetku (což je již možné prostřednictvím nedávno schváleného zákona o pohybu obyvatelstva). V konečném důsledku se to týká nás všech,“ odpovídá právnička a filozofka Raisa Blommestijnová.

Robert Jensen říká: „Jak hloupí, hloupí lidé, kteří nevidí nebezpečí, které jim hrozí, když farmáři zmizí. Nevidí ani hrozbu hospodářské katastrofy z lockdownů. Očkování, roušky, to vše k tomu patří!“

Plány na dusík se již mezitím v tichosti zavádějí. Provincie Zuid-Holland se v tichosti připravuje na úplné zrušení chovu dobytka v celé provincii, uvádí BVNL, strana Wybrena van Hagy.

„11. července, tak velmi tajně, první pondělí letních prázdnin, okresní vláda oznámila dotační program na přesídlení a úplné ukončení chovu dobytka v jižním Holandsku,“ říká Van Haga.

„Toto nařízení implementuje dusíkovou politiku vlád Rutte – Kaag. Chovné farmy se musí přestěhovat  nebo  zaniknout.  Vzhledem k omezenému prostoru v provincii to znamená de facto konec chovu dobytka v Jižním Holandsku, kde je v současnosti kolem 1800 chovů dobytka,“ pokračuje.

Poslanec požaduje, aby byla zrušena nařízení Natura 2000, aby zemědělci mohli nadále hospodařit.

BVNL zdůrazňuje, že volby do provinční rady v březnu příštího roku jsou klíčové pro ukončení špatného řízení vlády. Pro stranu jsou tyto volby referendem o vládní politice týkající se dusíku.

„Premiér na pódiu mluví k farmářům, ale mezitím tajně pokračuje politika vyhánění farmářů z jejich půdy. Stačí se podívat na Jižní Holandsko, kde se pod vedením VVD (strana premiéra Rutteho) utahuje farmářům smyčka kolem krku.“

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 19 Průměrně: 4.8]

5 thoughts on “V Nizozemsku se již několik dní protestuje, nyní chce vláda zlikvidovat všechny chovy v oblasti Zuid-Holland (videa)

  1. Čo tým farmárom stále nedochádza, že ich vláda úplne ignoruje a nemá za NIČ? Však si ide ďalej podľa inštrukcii z Davos a nikto a nič ju nezaujíma !!! Mali by viesť útok na vládu a parlament a nehrať sa s nejakými zbytočnými blokádami ciest… alebo to im musia dôjsť pohonné látky, aby to pochopili???

    1. Přesně tak, když to nejde po dobrém musí to jít po zlém a to velice tvrdě, notabene kolik členů má vláda a kolik národ jenž zemědělce potřebuje, v tomto případě není co řešit a nejednat s tou pakáží, neb pokud ustoupí zemědělci bude vláda tzv. na koni a bude si vymýšlet další a další hovadiny.

  2. soudruzi vláda a dokonce kralovská rodina by měla zavzpomínat, jak sešli z tohoto světa na svět onen Romanovci. Vůbec bych se nedivil, kdyby to vzalo tento konec, jenže holandani jsou vychovaní a zbraně jim bohužel nic neříkají, ani kdyby měli dorazit do úřadu vlády s vidlema, tak nebudou věc řešit akupunkturně.

  3. Holanďania presne pred 350rokmi v r.1672 vyhodili z okna a potom zavesili dolu hlavou a zaživa vykuchali bratov Jana a Cornelia de Witt, ktorí boli rovnakí hajzli ako teraz Mark Rutte.Teraz musia bojovať rovnako ako vtedy a vykuchat Rutteho…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout