Muslim, který vraždil v Norsku, byl spojen s jiným muslimem, který dva týdny na Facebooku vyzýval k vraždám homosexuálů

Muslim, který vraždil v Norsku, byl spojen s jiným muslimem, který dva týdny na Facebooku vyzýval k vraždám homosexuálů

Islámskými extremisty se většina evropských tajných služeb příliš nezabývá. Například v Německu sami přiznali, že muslimy nepovažují za problém, mnohem větší problém jsou třeba odpůrci genových vakcín, odpůrci islamizace země nebo ti, kdo mají poněkud jiný názor na konflikt na Ukrajině.

Za to, co se stalo v gay baru v Norsku, si mohou Norové sami.  Radikála nechali běhat volně po ulicích a mnohem víc se zajímali o ty, kdo pálí Korán. Přitom vrah homosexuálů předem varoval, že se k podobnému masakru chystá…

V neděli vyšlo najevo, že muslimského teroristu, který útočil v Oslu, Zaniara Matapoura předtím zastavila norská policie v souvislosti s pálením Koránu, proti němuž protestoval. Na kontrolním stanovišti byl Matapour s nechvalně známým muslimem Arfanem Bhattim, který byl již dříve odsouzen za střelbu v synagoze. Jen dva týdny před teroristickým útokem na gay bar zveřejnil Bhatti příspěvky vyzývající k vraždění homosexuálů.

V noci na sobotu Norskem otřásl teroristický útok, kdy 42letý Zaniar Matapour z kurdské části Íránu vykřikl „Alláhu akbar“ a zahájil palbu na gay bar London pub v centru Osla. Dva lidé byli zastřeleni a 21 lidí bylo zraněno. Norská bezpečnostní služba PST uvádí, že terorista sympatizuje s IS.

Loni na jaře norská policie zastavila Zaniara Matapoura, když projížděl v autě kolem místa, kde bylo organizováno pálení koránu v Norsku. Matapour byl v té době se 44letým muslimem Arfanem Bhattim, který má přistěhovalecký původ z Pákistánu. Bhatti je známý jako vůdce islamistické organizace Prorokova umma.

Jen dva týdny před teroristickým útokem na gay bar v Oslu Bhattí zveřejnil příspěvky na Facebooku mimo jiné s hořící vlajkou Pride a výzvou k vraždě homosexuálů.

Bhatti byl v průběhu let odsouzen za několik násilných trestných činů a také zproštěn obvinění z široké škály zločinů včetně plánování terorismu. V roce 2008 byl Bhatti obviněn ze spiknutí s cílem vyhodit do povětří americké a izraelské velvyslanectví v Oslu a také z vypálení 13 výstřelů na synagogu ve městě.
Norské bezpečnostní služby zadržely Bhattiovo auto a na silnici se dozvěděly o teroristických spiknutích. Ale navzdory důkazům byl Bhatti usvědčen pouze z napomáhání  vandalismu v synagogách a osvobozen pro podezření z plánování terorismu.

V sobotu se policie pokusila vyslechnout Zaniara Matapoura, ale výslech musel skončit krátce poté, protože nechtěl mluvit. John Christian Elden, který je Matapourův obhájce, dříve zastupoval islamistického vůdce Arfana Bhattiho.

„Bojí se, že policie překroutí jeho slova. Budeme muset počkat a uvidíme, co se stane,“ řekl Elden o Matapoursově neochotě mluvit.

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 8 Průměrně: 5]

2 thoughts on “Muslim, který vraždil v Norsku, byl spojen s jiným muslimem, který dva týdny na Facebooku vyzýval k vraždám homosexuálů

  1. Zákony na ochranu úchylov – jeden bohužiaľ presadil aj u nás roku 2013 vtedajší minister spravodlivosti a maďarský Žid napojený na Sorosa Tomáš Borec , keď medzi osobitné motívy trestných činov zaradil sexuálnu orientáciu – nebudú platiť dlho takmer nikde v Európe. Maximálne do konca desaťročia.

  2. taže pochody úchylov budú rušiť radikálni kozomrdi, ktorí sú podstatne nebezpečnejší, naozaj smutná pravda islamizovanej Európy, že my normálni bieli na celé toto šialenstvo v podstate len prizeráme namiesto toho, aby sme s oboma urobili poriadok a poslali jebnutých úchylov a kozomrdov tam kam patria!!!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout