Islámský chalífát Katar nechce na fotbalovém mistrovství světa v zimě podávat pivo

Islámský chalífát Katar nechce na fotbalovém mistrovství světa v zimě podávat pivo

Katar je spolu se Saúdskou Arábií hlavním sponzorem islamizace nejen Evropy, ale západního světa vůbec. Je jedním z velkých sponzorů mešit, modliteben, islámských škol a dalších atributů islámu v nemuslimských zemích. Je také jedním z hlavních sponzorů Muslimského bratrstva, jehož hlavním současným cílem je zavedení práva šaría v Evropě, čímž se ostatně ani netají.

Pokud tak někdo soustavně pracuje na likvidaci evropské civilizace a její přeměně na středověkou společnost – jakousi obdobu islámského chalífátu ISIS – pak je to především EU, Muslimské bratrstvo, Katar, Saúdská Arábie a Turecko. Bez všech uvedených by Evropa nemohla být tak lehce a rychle islamizována.

Katar je i přes nespornou podporu islámských bojůvek považován za „Západu přátelskou zemi“.  V současné době se před katarským emírem klaní nejeden západní politik při žádostech o dodávky ropy a jistě i uspořádání fotbalového šampionátu bylo jednou z dalších úliteb tomuto chalífátu.

O tom, že Katar zakázal duhové vlajky či jakékoli projevy homosexuality nejen na stadionu, ale i třeba v průběhu oslav fanoušků po výhře jejich klubů, jste si zde již mohli přečíst. To se ovšem dalo očekávat, neboť v zemi platí právo šaría a to homosexualitu přísně zakazuje. Západ to akceptoval, ovšem umíte si představit, že by podobný zákaz vydala nějaká evropská země? To by nastal obrovský povyk.

Jenže islám zakazuje také alkohol a podle vyjádření Kataru si jej v zemi nebudou moci fanoušci při oslavách vítězství jejich klubů dopřát. Tedy pokud se jim třeba čistě náhodou nepovede nějakou tu láhev do země přes značné riziko propašovat.

Mistrovství světa ve fotbale, které se koná v zimě v přísně muslimské monarchii v Zálivu v Kataru, bylo od svého oznámení velmi kontroverzní. Kritizováno je nejen místo konání, klimatické podmínky a situace v oblasti lidských práv („pracovní otroci“, pronásledování náboženských menšin), ale také náboženské předpisy země pravděpodobně sníží zábavnost na největší světové sportovní akci na nulu.

Od začátku je jasné, že žádná propaganda sexuálních menšin pod hlavičkou LGBTQ nebude tolerována…. Kvůli vlastní bezpečnosti by homosexuálové a podobní neměli veřejně dávat najevo své sklony. Na rozdíl od neustálé propagandy na Západě zde musí být homo lobby opatrná nebo tichá. Kritika islámu je také příliš nebezpečná.

A nyní je pouštní emirát také ve sporu s FIFA a hlavním sponzorem mistrovství světa, Anheuserem Bushem, americkým pivovarem. Protože katarská vládnoucí rodina, skládající se z oddaných sunnitů, odmítá čepovat pivo na svých vlastních stadionech. Pokud Fifa zjevně stále očekávala, že Katařané budou vděční a budou spolupracovat kvůli ocenění Světového poháru, dostali nyní lekci.

Fifa a Anheuser-Busch by rády vyzvaly organizátory, aby na stadionech umožnili alespoň čepování piva, ale plošně to možné nebude. Návrh, aby se pivo smělo prodávat jen v určitých zónách stadionu, je nyní v jednání. Dalším nápadem je nabízet pouze nízkoalkoholické pivo. Také s ohledem na chystané fanouškovské festivaly stále nepanuje shoda mezi Fifou a vládnoucí rodinou, která chce alkohol na festivalech zakázat úplně.

Takže nakonec zřejmě dojde ke kompromisu a bude se podávat nealkoholické pivo, které většina pivovarů také vyrábí. Jenže to už mohou rovnou podávat limonádu…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 6 Průměrně: 4.8]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout