Výpověď žen z bombardované porodnice v Doněcku (video)

Výpověď žen z bombardované porodnice v Doněcku (video)

Doněck na východní Ukrajině je již více než osm let napadán ukrajinskou armádou. Většina obyvatel jsou Rusové, což je samozřejmě hlavní důvod dlouholetých útoků ukrajinských neonacistických bojůvek (Pravý sektor, Azov) proti tamním civilistům. Posledních několik týdnů bylo extrémně intenzivních. Nikdy předtím to nebylo tak zlé, řekly novináři Patricku Lancasterovi pacientky z porodnice, která byla v pondělí třikrát napadena.

Asi 200 žen a jejich dětí se muselo celé hodiny schovávat ve sklepě. Během dne ukrajinská armáda odpalovala rakety na nemocnici. „Ukrajinci nás obtěžují už osm let. Od té doby, co tu žiji, na nás střílejí,“ řekla novináři žena ve vysokém stupni těhotenství. „Tolik dětí už zemřelo.“ Dodala, že v té době žena rodila ve sklepě.

Putinovi žena vzkázala, že si přeje, aby už rychle válka skončila. To je ostatně přání všech lidí ve válkou sužované oblasti, jak je vidět na mnoha dalších rozhovorech s lidmi, kteří žijí na východě a jihovýchodě Ukrajiny, tedy v nejpostiženější oblasti.

Další těhotná žena potvrdila Lancasterovi, že ostřelování provádí ukrajinská armáda. „Jsou to ukrajinští vojáci, Pravý sektor, žoldáci. Používají francouzské zbraně. Teď dostali i německé zbraně.“ Jakpak se Němcům a Francouzům líbí, že z jejich daní nechávají jejich vlády vraždit civilisty? A vlastně totéž dělají i ostatní vlády, včetně naší.

„Ukrajinští vojáci se na nás zaměřují. Kdo jiný? Může to být jen Ukrajina. Rusko nás chrání,“ řekla Lancasterovi těhotná žena v suterénu nemocnice.

Zdravotní sestra v porodnici Elena řekla, že ukrajinská armáda obtěžuje civilisty, „protože nás nepotřebují“. Novinář poznamenal, že Spojené státy a Evropa tvrdí, že Rusko střílí na civilisty. „Ať sem přijdou a já jim ukážu, odkud rakety přicházejí,“ řekla mu sestřička. „USA a Evropa nevědí nic.“

„Zelenský také říká, že nestřílí civilisty,“ dodal Lancaster. Elena řekla, že prezident by měl užívat méně drog. „Kdo posílá zbraně? Francie, Německo – celá Evropa – a Amerika dodávají zbraně. Komu? Zelenskému. Drogově závislý. To je pravda. Ukrajinci na nás střílejí. Biden a všichni ostatní to vědí. Děje se to pod jejich vedením.“

Může být něco horšího, než vraždění těhotných žen a matek s novorozenými dětmi? Kdypak tento počin – včetně uvedení skutečných viníků – odsoudí náš mainstream? To vám mohu říct bez váhání. Nikdy. Tentýž mainstream totiž velmi horlivě podporuje zasílání zbraní, které jsou pak využívány i na vraždění civilistů v této oblasti.

Ostatně, co si myslet o těch, kdo podporují neonacisty s vytetovanými hákovými kříži, o nichž tvrdí, že jsou to hrdinové?

A nakonec ještě jednou Doněck. Ukrajinská bomba zranila 12letého chlapce, na jiných místech byli i mrtví:

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 16 Průměrně: 4.8]

7 thoughts on “Výpověď žen z bombardované porodnice v Doněcku (video)

 1. Takže když rusáci anektovali mimo jiné ukrajinský Doněck, tak to bylo v pořádku, ale když se ukrajina snaží vybojovat území zpět, jsou to agresoři.
  Podle pisatele článku by se všechny státy kolem Ruska měly stát velkým Ruskem bez boje.
  Mimochodem nechápu stížnosti Rusů, žijících na Ukrajině – at táhnou zpět do ruských zemljanek.

 2. Priznaj sa ,že ťa platí Soros a schvaľuješ zabíjanie Rusov na Ukrajine nacistami s vytetovanými hakenkrajcami a Hitlerom, ty troll. Dúfam,že Fialova vláda /alebo niektorá západná, ak žiješ v zahraničí/ umiestni do tvojho bydliska čo najviac moslimov.

  1. Vaše komentáře svědčí o tom, že jste placený Putinem nebo komouši. Kde ti zas…ý separatisti berou od začátku zbraně, munici a další věci?? To jim posílá prapor Azov? Kdysi jsem měl určité sympatie k Rusku a Putinovi. Teď se radují z každého zničeného russáckého tanků. Je to russácko (schválně malým písmenem), kdo napadl jiný stát. A doufám, že na toho Lancastera se také najde nějaký ten náboj. Sláva Ukrajině!!!

   1. Mentálně retardovaný „anonymný vlastenec“ píše že mě platí Soros, protože neschvaluji ruskou agresi. Jestli Ukrajina prohraje, Slovensko je další na řadě, blbečku!

    1. Zdá sa,že AI aj Konopásek /obaja bezpochyby paraziti, ktorí nikdy poctivo nepracovali a platia ich mimovládky/ sú nadšení zo zabíjania nevinných Jemenčanov saudskoarabskými hrdlorezmi, práve tak ako vraždenia Rusov ukrajinskými náckami… Prajem im brutálny útok zo strany moslimov kdekoľvek v Európe.

 3. I mezi muslimy mám pár dobrých kamarádů. To asi jen Vy a pár dalších kamarádů z SPD a komoušů jen šířite paniku. Asi marně čekáte na russácké tanky. Ale tak nějak marně. Už putler přišel o desetinu tanků, které měl ve výzbroji v roce 2020. A mimochodem, celý život jsem pracoval jako dělník. V Rakousku jsem viděl dost muslimů, ale vůbec nebyli nějak nebezpeční. To jen Vám podobní jsou riziko pro Evropu a demokracii. Sláva Ukrajině.

 4. Konopásku, nebyt Ruska, tak bys zde nebyl, Nemci chteli Slovany dat do KZ-Lagru na Sibir a doba preziti v KZ byla tak nejvyse 6 mesicu. Tam by skoncili tvuj dedecek a babicka a tvoji rodice by se nikdy nenarodili a stejne jako ty by ses nenarodil; na Zemi by dnes bylo o jednoho superblba mene. Bez psat sve nesmysly na SEZNAM, tam je takovych tobe podobnych blbu vetsina.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout