Ve Vídni byl na Velikonoce zdevastován katolický kostel, policie se to snažila utajit

Ve Vídni byl na Velikonoce zdevastován katolický kostel, policie se to snažila utajit

Poničené kostely již dnes nikoho nezajímají, neboť se staly běžnou realitou multikulturních zemí. Je jich už tolik po celé islamizované Evropě, že se o tom píše jen zřídka. Ovšem vyplenění kostela na Velikonoce je navíc i jasným poselstvím. A je jisté, že ve městě, které již obývá víc cizinců než původních obyvatel, je celkem jasné i to, kde hledat pachatele…

Ve vídeňském Praterauenu se nachází malý poutní kostelík – kostel „Maria Grün“. Jako ve všech kostelech v Rakousku se zde mělo slavnostně slavit vzkříšení Ježíše Krista na Velikonoční neděli. Letos však kostel zůstal zavřený. Na dveřích kostela byl kus papíru:

V noci z pátku na sobotu došlo ke vloupání a vandalismu, proto v sobotu a neděli nebude žádná bohoslužba.

V multikulturním, progresivním a především „bezpečném“ federálním hlavním městě je o velikonočním víkendu zdevastován katolický kostel. Je dost špatné, že v této zemi již neexistuje žádný respekt k místům modliteb. A je špatné, že by takový incident měl být před veřejností zatajen. Protože v tiskových zprávách ředitelství vídeňské státní policie nebylo o vloupání nic k nalezení. Byly zde mnohem důležitější zprávy nebo nebylo policii dovoleno to zveřejnit?

O čem „velkolepém“ informovala například policie na Bílou sobotu? O vloupání do karavanu, o rychlé akci a nezapomínejme – „alkoholik ničí bankovní pobočku“. Ale zprávu „vloupání a vandalismus v kostele“ člověk marně hledá v tiskových zprávách policie. Co nikdo neví, to jako by se nestalo.

Pouze na konkrétní žádost média heute.at policie potvrdila, že v kostele došlo k vloupání a kostel byl vypleněn.

Představte si, že by na Jom Kippur, nejvyšší židovský svátek, byla vypleněna a znesvěcena synagoga ve Vídni. Všechny noviny by toho byly plné, od spolkového prezidenta dolů, politici by vyjadřovali své obavy a státní bezpečnost by to vyšetřovala.

Nebo si představte, že na svátek oběti, nejdůležitější islámský svátek, by byla mešita ve Vídni vypleněna. Státní bezpečnost by to vyšetřovala, všechny noviny by o tom informovaly a ve Favoritenu (muslimská čtvrť) by pravděpodobně došlo k nepokojům rozhořčených muslimů podobným občanské válce.

Představte si, že o velikonočním víkendu – nejdůležitějším svátku křesťanů – je kostel ve Vídni vyrabovaný a zničený. Ticho se rozprostírá po celém městě a nikoho to nezajímá….

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 11 Průměrně: 5]

3 thoughts on “Ve Vídni byl na Velikonoce zdevastován katolický kostel, policie se to snažila utajit

  1. Je to tak.
    Všechna náboženství jsou si rovná, ale některá jsou si rovnější.
    Holt není pámbíček jako pámbíček, na toho křesťanského kálí Bílý Tesák.
    Jenom to nikdo neřekne nahlas.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout