Pokud Finsko zažádá o vstup do NATO, vstoupí tam i Švédsko

Pokud Finsko zažádá o vstup do NATO, vstoupí tam i Švédsko

Již příští týden se chystá Finsko oficiálně zažádat o vstup do NATO. Švédsko sice v nedávném hlasování vstup odmítlo, nicméně nyní strana, na jejíchž hlasech odmítnutí záleželo, otáčí. Zdá se tedy, že konflikt na Ukrajině je vítanou záminkou pro obě země na to, aby vstoupily do paktu, kam už beztak neoficiálně patří. Obě země se totiž dlouhodobě účastní okupačních misí NATO, nedávno například v Afghánistánu nebo v Mali. Navíc Švédsko se i přes dosavadní odpor většiny občanů (který byl zlomen až nyní válkou na Ukrajině) již mnoho let na vstup nenápadně připravuje. Zdá se tedy, že obě země skutečně jen čekaly na vhodnou záminku…

Vůdce SD Jimmie Åkesson nyní oznámil, že změnil názor na NATO. Švédsko by se podle něj mělo připojit k vojenské alianci vedené USA, pokud Finsko požádá o členství.

„Pokud by Finsko postupovalo velmi rychle, otázka by skutečně byla na pořadu dne. Pak, podle mého názoru, který nebyl zatím projednán ve stranické radě, musíme také zahájit tento proces co nejrychleji, bez ohledu na všechno ostatní,“ řekl Åkesson.

„Můj pohled na NATO se v posledních měsících hodně změnil,“ prohlásil.

Jakmile SD tuto otázku projedná, dá riksdagu (švédský parlament) většinu pro švédské členství v NATO.

Ve skutečnosti byla ve Švédsku od počátku roku 2010 provedena řada legislativních změn, aby se země připravila na vstup do NATO. Jaký vliv, pokud vůbec nějaký, mají švédští politici na tuto otázku, není zcela jasné.

K tomu jen dodávám, že politické loutky jen konají podle toho, jaké dostanou instrukce od svých loutkovodičů…

Titulní obrázek: Švédsko již dlouhodobě ponechává vzdušný prostor k využití NATO, včetně v současné době probíhajícího konfliktu na Ukrajině. Americký jaderný bombardér B52 letěl nad Švédskem směrem na Petrohrad v doprovodu JAS 39 Gripen.

 

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 4 Průměrně: 5]

2 thoughts on “Pokud Finsko zažádá o vstup do NATO, vstoupí tam i Švédsko

 1. A tohle má být pravda!?!?!?
  Že se Finsko chystá vstoupit do NATO???
  Tomu nevěřím. Považuji to za fejk.
  Finové si pokojně žijí a nikdo je v ničem neomezuje, Rusové už vůbec.
  Jsou to pacifisti a po hnusné válce se dokázali se Sověty domluvit na kompromisu.
  Fuj, úplně ve mně hrklo.
  ☹️

  1. Ano, je to pravda. Přímo z originál zdrojů mám informace, před pár dny jsem sem dávala k tématu článek. Příští týden mají podávat přihlášku do NATO, celý článek je pod odkazem v tomto článku, hned na začátku, jak máte červeně …se „chystá Finsko“… I v reakci na to teď začali Švédové měnit názor. Jistě se už dlouho čekalo jen na záminku. Předpokládám, že vše bylo předem dohodnuté. Záminka a taky větší podpora lidí se „konečně“ našla…😥💣

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout