Švédsko: Kriminalista po letech přiznává, že vraždu 4letého švédského chlapce shodili na jeho švédské kamarády, aby kryli kurdského vraha

Švédsko: Kriminalista po letech přiznává, že vraždu 4letého švédského chlapce shodili na jeho švédské kamarády, aby kryli kurdského vraha

Čeho všeho je nejen švédská policie a justice schopna, aby zakryla zločiny invazistů? Ovšem přiznat zmanipulované vyšetřování po více než dvaceti letech od zločinu, jen vyvolává další otázky. Kolik jiných vražd se zametlo pod koberec s tím, že je pachatel neznámý? Nebo s tím, že se jednalo o sebevraždu? V tomto případě se hodilo i to, že 4letý chlapec měl dva kamarády, vrstevníky, na něž bylo velmi jednoduché zločin svést.

Po čase došlo ve vyšetřování ke zvratu, kdy se hovořilo o nešťastné náhodě. Nicméně kamarádi mrtvého chlapce i jejich rodiny již byly v případu zapleteny. A zdá se, že se nevinné oběti justiční zvůle nedočkají nyní, tedy již v dospělosti, ani odškodnění.

Oba bratři Christian Karlsson a Robin Dahlén nedostali žádné odškodné, přestože v roce 1998, když jim bylo pouhých pět a sedm let, byli křivě obviněni z vraždy čtyřletého Kevina v Arvice.

Čtyřletý Kevin Hjalmarsson byl nalezen mrtvý v srpnu 1998 v Kyrkvikenu v Arvice. Incident získal velkou pozornost médií, protože policie měla brzy podezření, že Kevin byl zavražděn a že za vraždou stály další děti.

zavražděný Kevin Hjalmarsson

Policie vyslechla stovky lidí, jedním z nich byl Kevinův o pět let starší kamarád Christian.

Po několika výsleších, při nichž bylo údajně použito prvků nelidského či ponižujícího zacházení, si policie byla jistá, že Christian spolu se svým sedmiletým  bratrem Robinem Kevina zavraždili. Při výsleších bylo chlapcům mimo jiné vyhrožováno, že budou potrestáni, pokud nedají „správnou“ odpověď na otázky vyšetřovatelů.

Christian Karlsson a Robin Dahlén jako děti

Trvalo 19 let, než média opět začala vyšetřovat Kevinův případ a odhalila nesrovnalosti kolem toho, jak se s ním zacházelo. Vyšetřování vedlo k obnovení předběžného vyšetřování a v březnu 2018 byla všechna podezření proti oběma bratrům zamítnuta. Žalobce uvedl, že Kevinova smrt v roce 1998 mohla být nehoda.

Po zproštění obžaloby z dvacet let staré vraždy se oba bratři Christian Karlsson a Robin Dahlén, dnes 28 a 30 let, obrátili na kancléře spravedlnosti a požadovali po deseti milionech korun jako odškodné.

Ale v rozhodnutí z července 2020 soud zamítl nároky na náhradu škody, protože úřad věřil, že případ je již promlčen.

Bratři pak po obci Arvika požadovali náhradu škody kvůli tomu, jak se k nim chovaly sociální úřady, ale minulý týden obec svolala tiskovou konferenci a vysvětlila, že ani ona bratrům žádnou škodu nevyplatí.

„Nevidíme, že by sociální služby udělaly nějaké chyby.  Rozhodli jsme se všichni jednomyslně,“ komentoval Henrik Axelsson, předseda výboru pro vzdělávání a podporu v obci Arvika.

Kriminalista Leif Persson tvrdí, že smrt Kevina Hjalmarssona nebyla nehoda. Domnívá se, že chlapec byl zavražděn, ale pachatelem byl 13letý chlapec, který se také objevil v policejním vyšetřování. Podle Perssona se policie rozhodla chlapce nevyšetřovat podrobněji proto, že rok 1998 byl rokem voleb a 13letý mladík byl imigrant.

„Nechtěli z toho udělat debatu o imigrantech, protože byl spolu s rodinou z Kurdistánu politickým uprchlíkem,“ říká Leif Persson TV4.

Důvod, proč Leif Persson věří, že Kurd zavraždil Kevina, je ten, že chlapec byl zatčen devět měsíců po Kevinově smrti, když znásilnil tříleté dítě.

„Stalo se to asi sto metrů od místa, kde Kevin zmizel. Je to varování pro každého normálního policistu,“ říká Leif Persson.

kriminalista
Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 6 Průměrně: 5]

2 thoughts on “Švédsko: Kriminalista po letech přiznává, že vraždu 4letého švédského chlapce shodili na jeho švédské kamarády, aby kryli kurdského vraha

  1. Krytí pachatelů vražd soudy je již zločin státu. EU kritizuje východní členy za prkotiny a údajné nezajištění nezávislosti soudů, ale to, že jsou soudy ovládány politicky ve Švédsku, Německu, Francii, je zakrýváno.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout