Německo: Muslimové chtěli na dvou nádražích zabít co nejvíc lidí

Německo: Muslimové chtěli na dvou nádražích zabít co nejvíc lidí

Dva pokusy o útok na dvou nádražích. Útoky, které zřejmě nevyšly jen díky nezkušenosti mladých teroristů. Podle všeho se navíc zdá, že oba mladí muslimové se již narodili v Evropě. Nejmladší generace muslimů je totiž mnohem fanatičtější a odhodlanější k přeměně Evropy na chalífát, než jejich předkové. Nejsou dokonce o nic méně nebezpeční, než ti, kteří přijíždí z válečných zón Islámského státu. Tedy snad až na tu nezkušenost, díky které nedávno nedošlo hned ke dvěma velkým masakrům. Je nejspíš jen otázkou času, než se najde někdo, komu se podobný masakr povede…

Během několika týdnů se na německých nádražích dvakrát rozezněl poplach hrůzy. V podezření byli v obou případech teenageři, kteří sympatizují s teroristickou milicí IS. Jde o dva různé případy, které pro úřady představují zásadní problém.

V pátek 14. ledna byl mladý muž chycen na policejním kontrolním stanovišti na nádraží ve Freiburgu. Ital, kterému bylo 17 let (zřejmě potomek Severoafričanů, jichž je plná severní Itálie), byl nahlášen na pobyt v Německu a byl vyzbrojen zbraní, jak policisté zjistili na místě.

Ještě více alarmující pro ně bylo, že teenager tvrdil, že je stoupencem teroristické milice Islámský stát (IS). Když byl zatčen, řekl jim, že chce zabít co nejvíce lidí.

Jen o dva týdny později, 29. ledna, byl na nádraží v Hannoveru vyhlášen teroristický poplach. Opět se jednalo o 17letého mladíka, který hodlal útočit a opět se objevily informace o islamistických vazbách.

Oba případy jsou příkladem skupiny lidí, kteří v posledních měsících opakovaně způsobovali problémy bezpečnostním orgánům.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 8 Průměrně: 5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout