Ve Španělsku rozbili zločineckou síť, která pašovala ilegály z Alžírska a obchodovala s drogami

Opět šlo o zachycení „drobnějších“ pašeráků, velké ryby se nejen nechávají na svobodě, ale dokonce se dotují z EU nebo ze zemí, pod jejichž vlajkou plují. Právě Španělsko, které nyní rozprášilo jednu pašeráckou síť, další – velmi aktivní – naopak podporuje. Vždyť pašeráckou neziskovku Open Arms, která patří k nejaktivnějším, provozuje španělský občan, který si na pašování invazistů vydělal hotové jmění. A to vše s plnou podporou nejen španělského státu, ale i EU, odkud neziskovka dostává dotace.

Pokud tedy dojde k občasnému rozprášení pašeráckých sítí, až tak moc to neřeší, pokud ve vodách Středozemního moře stále plují mnohem větší lodě pašeráckých neziskovek…

Španělská policie v pondělí 10. ledna 2022 oznámila rozbití zločinecké sítě specializující se na pašování ilegálů mezi Španělskem a Alžírskem s tím, že tato velká operace vedla k zatčení 24 lidí. Zločinecká síť, rozprášená ve spolupráci s Europolem, se skládala ze dvou dokonale strukturovaných zločineckých organizací. Ty měly sídlo v provincii Alicante, i když působily v jiných španělských provinciích, především v Almerii, a také v dalších zemích Schengenu, zejména ve Francii.

Ve spolupráci se zločineckými organizacemi sídlícími v Alžírsku tyto dvě organizace použily čluny různých velikostí, aby zajistily nelegální vstup migrantů na španělské území, zejména přes pobřeží Almerie.

Zločinecká síť také využívala čluny vracející se do Alžírska k usnadnění útěku ilegálů a k zavlečení a přepravě drog a kradeného zboží ze Španělska do Oranu. Stejný modus operandi používali členové této sítě k provádění kriminálních operací mezi Francií a Alžírskem, procházející španělskými městy Alicante a Almeria.

Tato zločinecká síť provedla v posledních měsících 54 nelegálních migračních operací, uvádí španělská policie. Členové dvou organizací působících ve Španělsku podpořili alžírské sítě, které se zabývají obchodováním s ilegály na námořní trase Oran/Almeria.

Síť také pomáhala v útěku do Alžírska osobám stíhaným španělskou nebo evropskou justicí a byla zapojena do obchodu s drogami a obchodování s kradenými předměty velké hodnoty.

Prohlídky provedené během této operace vedly k zabavení částky v hodnotě 40 000 eur v hotovosti – v eurech a alžírských dinárech. Policie také zabavila čtyři vozidla, 3,5 kg extáze, 56 gramů fencyklidinu, 710 balíčků pašovaného tabáku, 61 mobilních terminálů, tři závodní jízdní kola, elektrické skútry, několik elektronických zařízení, různé doklady totožnosti třetích stran a bankovní karty…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 2 Průměrně: 5]

One thought on “Ve Španělsku rozbili zločineckou síť, která pašovala ilegály z Alžírska a obchodovala s drogami

  1. Španělsko nabízí uplatnění všem. Pestrá škála nabídky práce. Od pašeráků až po jejich lovce. ?Ve Španělsku se nikdo neztratí. ?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout