USA: „Nesmíme používat slovo matka,“ stěžuje si porodní asistentka

USA: „Nesmíme používat slovo matka,“ stěžuje si porodní asistentka

Nový genderový jazyk patří k dalším zvrácenostem dnešního západního světa. Rodit a kojit prý už nemusí jen ženy, proto se již nesmí používat ani slovo matka. A nemyslete si, není to jen na západ od našich hranic. Pamatujete si, jak se i u nás před časem zvedl obrovský povyk proti básničce o mamince, tehdy zveřejněné v čítance? Báseň „Maminka“ musela být z dané čítanky odstraněna, neboť prý vyjadřuje „genderové stereotypy.“ Níže popsané šílenosti se tak velmi brzy mohou objevit i u nás.

Porodní asistentka  Isabella Malbinová je jednou z rostoucího počtu porodních asistentek a zdravotních sester, které mluví o tom, co považují za trans převzetí porodního světa.

Nedávno spuštěný účet na Twitteru se sídlem ve Velké Británii, nazvaný Sex Not Gender Nurses and Midwives, poskytl fórum, kde se jejich názor projevil. Realita pro mnoho zdravotníků je však taková, že mluvit veřejně je obtížné, protože se obávají, že budou buď ostrakizováni nebo budou vyhozeni z práce.

Isabella pevně věří, že trans ideologii je třeba čelit. Je ironií, že její názory prošly menší transformací od doby, kdy začala v roce 2016 studovat porodnictví ve svém rodném městě, v New Yorku.

Řekla: „Stejně jako většina žen, které se dostávají do porodnictví, mám velmi upřímnou touhu zlepšit životy žen, dívek a dětí. Nikdo nechodí do tak zpolitizovaného zaměstnání. Chtěla jsem dělat tuto práci s úmyslem zlepšit životy žen a dětí, a to od narození.“

Izabela začala studovat, když jí bylo 24 let.  Nebyla překvapena, že první část jejího výcviku nebyla zaměřena na lékařské záležitosti, ale místo toho měli výuku nazvanou „kulturní kompetence“. To znamenalo, že ona a její spolužáci se učili vymazat slova „matka“ a „žena“ ze své odborné slovní zásoby. Náhradami byly: „rodící  těla“, „rodící lidé“, „menstruující“, „lidé, kteří krvácejí“ a „nositelé prsou“.

Malbinová uvažovala: „Jsem z New Yorku, chodila jsem na uměleckou školu. V té době jsem nemohla pochopit, jak by to mohlo někomu ublížit. Opravdu jsem nedokázala přijít s žádným zdůvodněním nebo příklady, proč by mi jako ženě – nebo ženám obecně – mělo vadit, kdybych používala běžný jazyk.“

Protože byla  odhodlaná stát se co nejlepší porodní asistentkou, Malbinová tyto pokyny nezpochybňovala.  „V té době některé starší porodní asistentky napsaly dopis o nebezpečí genderově neutrálního jazyka. Můj vyučující to vyzdvihl jako hroznou, hanebnou věc,  že existuje skupina porodních asistentek, které se staví proti této „nové řeči“. 

Malbinová získala kvalifikaci a začala poskytovat školení párům, které očekávají děti, s použitím genderového jazyka, který jí řekli, že musí používat. Její webové stránky a odborné materiály neobsahovaly slova „matka“ nebo „žena“.

Nyní přemýšlí o tom, co její klienti museli cítit, když se těmto slovům  vyhýbala. „Byla jsem v místnosti s 12 páry, které ke mně přicházely na porodní výchovu a ani jedna žena v místnosti si nemyslela, že je muž – přesto jsem i nadále používala jazyk jako „rodící lidé“. Bylo to opravdu neuvěřitelné a dělala jsem to tři roky,“ vysvětlila.

„Pokud měly páry pocit, že je to divné – a jsem si jistá, že většina z nich si to myslela – nikdo mi nikdy nic neřekl. I když si nejspíš myslely, že je to divné, nechtěly mě urazit nebo vytvořit nesoulad ve vztahu.“

Nakonec však Malbinová začala  tuto jazykovou politiku zpochybňovat, když byl císařský řez označován jako „porod břicha“.

Řekla: „Je to orwellovské a nedává to smysl; každý ví, že císařský řez není jen porod břicha. Koho se zde snažíme chránit? To je marketingová věc, která podle mě prospívá pouze nemocnicím, které tyto porody břicha prodávají. Každá žena, která měla císařský řez, ví, že je to velká operace břicha, a každá žena, která šla po císařském řezu na vaginální porod, ví, že nejsou stejné. Tak proč předstíráme, že jsou? Komu slouží neustálé manipulování s naším jazykem?“

Od té doby se Malbinová rozhodla vrátit k používání jazyka, který osobně považovala za správný. Na pozdějším školení byla vyhozena za to, že odmítla ignorovat pojmy „matka“ a „žena“, přestože vysvětlila, že přijímá, pokud se ostatní cítí jinak.

Řekla: „Byla jsem nahlášena jako ‚nebezpečná‘ vedoucímu programu, který volal po genderovém fóru.

Podle Malbinové je  běžná situace, kdy zdravotníci zapojení do porodů nemohou vyjádřit názor, který nesouhlasí s trans ideologií.

„Nemají svobodu mluvit, nemají otevřené fórum, jsou vyloučeni rychleji, než můžete říct ‚trans ideologie‘,“ řekla Malbinová.

„Pravidelně dostávám zprávy a e-maily od žen z celého světa, které mi říkají, že nemohou mluvit nebo že byly vyloučeny, protože použily slovo matka. Neexistuje žádný demokratický prostor, kde by ženy mohly o těchto otázkách hovořit. Tato ideologie je autoritářská, a pokud dokonce zpochybňujete jednu část, jste okamžitě považováni za transfobní.“

Vedle porodních asistentek a domácích porodních asistentek je používání genderově neutrálního jazyka ovlivněno také matkami (a otci). Většina z nich přichází do nemocnic nebo porodních center s radostí, že se jich ujmou profesionálové. Takže je pravděpodobné, že jim způsobí problém, pokud jsou zasaženi tím, že jsou označováni jako „menstruující“ nebo „nositelé prsou“.

„Některé ženy za mnou přišly a řekly: ‚Necítím spojení se svou porodní asistentkou, protože věří v tuto ideologii‘,“ řekla Malbinová.

Některé ženy se mohou cítit nepříjemně, když jsou vyšetřovány mužem. Mohou být překvapeny, když někdo s ženským jménem přijde k jejich lůžku, ale ve skutečnosti je to muž, který se identifikuje jako žena.

Malbinová pokračovala: „Byly zde ženy, které se objevily na gynekologických a porodnických schůzkách a myslely si, že uvidí ženu, ale byl to muž. Představte si, že byla v místnosti sama s tímto mužem a už si sundala kalhoty. To se děje.“

Hybná síla je rozhodně u těch, kteří se hlásí k trans ideologii. A Malbinová věří, že je to starost pro všechny budoucí porodní asistentky, protože musí spolknout jakékoli protichůdné osobní názory nebo si najít novou kariéru.

Řekla: „Pokud studujete na vysoké škole porodních asistentek a oni předstírají, že nevědí, co je žena, je to opravdu někdo, od koho se chcete učit? Co ještě propagují? Je pravděpodobné, že také podporují dvojí řeč jinými způsoby. Zeptejte se sami sebe:  Ať už věří v to, co dělají, nebo ne, chcete být vedeni někým, kdo podlehl šikaně ze strany davu? Existuje ještě několik škol, které odmítly vyhovět tomuto nesmyslu, ale je jich stále méně….

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 5 Průměrně: 4.8]

3 thoughts on “USA: „Nesmíme používat slovo matka,“ stěžuje si porodní asistentka

  1. A.H. urobil nenapraviteľnú chybu, keď dovolil neskorším ideológom neomarxizmu /napr. Marcuse/ emigrovať a neposlal ich viete kam.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.