Stínání hlav, mučení a upalování – to se děje v křesťanské zemi, která sousedí s islámským chalífátem (video)

Stínání hlav, mučení a upalování – to se děje v křesťanské zemi, která sousedí s islámským chalífátem (video)

Občas je dobré se podívat na to, jaká čeká budoucnost i Evropu, pokud se náhle něco velmi zásadního nestane. Mnoho lidí si myslí, že islamizace se nás netýká, ale asi všem je již jasné, jak moc se týká sousedních zemí, jako třeba Německa nebo Rakouska.

To už ostatně občas někdo pocítí na vlastní kůži, asi nejznámější jsou případy dvou útočníků, kteří „obohacovali“ na Litoměřicku a nedávno v Karlových Varech. To je ovšem jen začátek, vývoj v jiných zemích nám jasně ukazuje, že v případě, kdy vám v sousedství vyrůstá chalífát, se to stále častěji týká i vás.

Dalším příkladem toho, jak to jednou může vypadat  i v Evropě, kam se nyní ostatně Afrika stěhuje, je i Keňa, kde žije pouze 11% muslimů, přesto zde soustavně dochází k velmi brutálním útokům na křesťanskou většinu. Útočí zde al Šabáb, který ovládá sousední Somálsko, ale stále více bojovníků má i v Evropě. Ostatně, jedním z nich byl i Somálec, který vraždil v létě ve Würzburgu.

Muslimové tvoří jen 11% celkové populace Keni, přesto jsou největší hrozbou pro křesťanskou většinu. Podezřelí militanti z al-Šabábu podle zpráv v pondělí mučili a zabili nejméně šest křesťanů, z nichž pět bylo údajně sťato, při teroristickém útoku na vesnici v keňském pobřežním regionu Lamu, který hraničí se Somálskem.

Somálec, který vraždil v červnu ve Würzburgu, vraždil už v Somálsku a byl mnohem starší, než udával
i tento vrah z Würzburgu byl jedním z hrdlořezů al Šabábu

„Je to ošklivý pohled na ležící mrtvá těla a hořící domy. Je to nepopiratelně hrozný teroristický útok,“ řekl pastor Stephen Sila, který byl v pondělí ráno na místě útoku ve vesnici Widhu v Lamu West.
„Napočítal jsem sedm domů, které byly zapáleny, čtyři těla shořela k nepoznání uvnitř domů,“ řekl. „Jeden člověk byl zastřelený přímo před spáleným domem a další bezhlavé tělo vedle něj. Další vesničané utekli do tmy a policie je stále hledá.“

Pět ze šesti zabitých mělo svázané ruce zezadu, než byli sťati, informovaly keňské noviny The Standard. „Všichni mrtví měli zezadu svázané ruce. V lokalitě bylo také zapáleno několik domů a shořel majetek neznámé hodnoty,“ uvedly noviny s odvoláním na policejní zprávu.
Pastor, který hovořil s ICC, dodal: „Obyvatelé se shromáždili a ptají se, proč bezpečnostní důstojníci nedělají dost, aby ochránili křesťany před útokem somálských militantů. Nyní nastala patová situace, ale přijíždí více policistů, aby vyzvedli těla a také evakuovali ty, kteří potřebují naléhavou lékařskou pomoc. “

Keňa se umístila na 49. místě Open Doors v seznamu zemí, kde je nejtěžší být křesťanem.

I když je to země s křesťanskou většinou, v Keni se rozšířilo pronásledování, říká Open Doors. „Zejména křesťané s muslimským původem v severovýchodních a pobřežních oblastech žijí pod neustálou hrozbou útoku – dokonce i od svých nejbližších příbuzných. Náš výzkum odhalil, že křesťané byli napadeni a nuceni uprchnout ze svých vesnic a islámská extremistická skupina al-Šabáb infiltrovala místní obyvatelstvo, aby monitorovala aktivity křesťanů v těchto oblastech.“

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 6 Průměrně: 5]

2 thoughts on “Stínání hlav, mučení a upalování – to se děje v křesťanské zemi, která sousedí s islámským chalífátem (video)

  1. Áno, aj Barack Hussein Obama /vygooglite si jeho fotky so saudskoarabským kráľom/ je moslim kenského pôvodu. Ktorý v Indonézii dostal tvrdú islamskú výchovu na spôsob Saudskej Arábie…

  2. Je to tak, to co pozorujeme v Africe a dalších zemích, je a bude i v Evropě, kde sice převažuje politický džhád, ale o to méně to voliči vidí, tedy spíše nevidí a stále mnozí tvrdí, že nám nic nehrozí. Ovšem kdo nechce vidět, tak nevidí, a je jim tak jedno, nebo neví, co bude s našimi potomky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout