Hamburk: 100 žadatelů o azyl bude nastěhováno do domova důchodců

Německo zaznamenává docela zajímavý demografický vývoj. Zatímco seniorů údajně ubývá a domovy důchodců se postupně uvolňují, žadatele o azyl už není kam dávat. Přitom spousta důchodců skončila na ulici mezi bezdomovci, aniž by měli šanci na střechu nad hlavou v některém německém domově důchodců. Důchodci si totiž pobyt musí hradit sami (případně jim to hradí jejich děti), zatímco žadatelům o azyl hradí vše němečtí daňoví poplatníci.

Na druhou stranu je fakt, že nejstarších důchodců velmi rychle ubývá nejen v Německu, ale i v jiných evropských zemích, za což může zejména poslední rok nastolená „důchodová reforma“.

Pak se samozřejmě s uvolněnými místy již pro další důchodce nepočítá. A nebyl to vlastně od začátku skutečný úmysl? Vždyť už dlouho je jasné, že všechna azylová centra a nevyužité hotely a penziony již brzy nebudou pro obohacovače stačit.

Vzhledem k rostoucímu počtu přistěhovalců a větší potřebě prostoru v důsledku pandemie koronaviru chce město Hamburk ubytovat asi 100 migrantů v domově důchodců.

Křídlo pečovatelského domu DRK v Eichenhöhe v okrese Eißendorf je v současné době nevyužito, napsala vnitřní správa okresnímu úřadu. V krátkodobém horizontu by mohlo být k dispozici 108 míst v 38 místnostech. Péči o žadatele o azyl převezme německý Červený kříž, který také provozuje domov důchodců. Ubytování by mělo být uvedeno do provozu nejpozději do 15. ledna.

Lze předpokládat, že zároveň s tím, jak budou důchodci v tomto zařízení ubývat, nebudou už po zemřelých či dobrovolně odchozích ubytováni němečtí důchodci, ale jen hosté nové německé vlády, za něž výdaje velmi rádi zaplatí němečtí daňoví poplatníci. A půjde-li „důchodová reforma“ tak rychle jako dosud, může k převzetí domova invazisty dojít docela brzy. Mnoho důchodců navíc odejde dobrovolně, neboť obohacení 24 hodin denně také nevydrží každý….

 

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 4 Průměrně: 5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout