Německo: Žadatel o azyl polil úředníky benzínem a vyhrožoval, že je zapálí, když mu nepřidělí jednolůžkový pokoj

Německo: Žadatel o azyl polil úředníky benzínem a vyhrožoval, že je zapálí, když mu nepřidělí jednolůžkový pokoj

Německo zažilo v minulém roce takřka rekordní nápor žadatelů o azyl, více jich přijalo jen v roce 2015. I tento rekord však s velkou pravděpodobností v letošním roce padne, neboť nová vláda se nemíní s vítáním nijak omezovat. Jenže podobný nápor znamená i vyšší obsazenost azylových zařízení. Některé objekty, které byly po roce 2016 uzavřeny, musely být znovu otevřeny a další se staví. Už to ukazuje, že německá vláda počítá s tím, že rok 2022 předčí nejen rok loňský, ale i rekordní rok 2015.

Tento nápor ovšem znamená, že mnozí žadatelé o azyl jsou ubytováni ve 2-3 lůžkových pokojích, kde sdílí ubytování často se zcela cizími muži. Jednolůžkový pokoj je spíš výjimkou. Ovšem mnozí žadatelé o azyl očekávali, že v rámci vřelého přivítání v zemi budou i patřičně ubytováni. Pokud pak nedosáhnou toho, co v zemi zaslíbené očekávali, může naštvání, okořeněné troškou marihuany, dospět až k poněkud neuváženým činům…

Ve čtvrtek (13.01.), kolem 14:00, vstoupil 28letý muž do integračního oddělení městské správy na Paul-Wierich-Platz v Dormagenu. Vzhledem k tomu, že nemohl poskytnout důkaz 3G (očkování, negativní test nebo prodělání nemoci), měl opustit prostory ihned po předání dopisu jednomu ze zaměstnanců.

Podle prvotních zjištění pak 28letý žadatel o azyl vytáhl z batohu plastovou láhev a postříkal přítomné zaměstnance benzínem. Poté, co se muž také polil tekutinou, vytáhl zapalovač a výhružně ho držel směrem k zaměstnancům. Poté byl zpacifikován ostatními zaměstnanci městské správy a byl zadržen až do příjezdu policie.

Muž byl vzat do vazby a později přijat na specializovanou kliniku. Bylo zjištěno, že má v sobě malé množství anestetika a předběžný test na drogy odhalil důkazy o užívání drogy THC (aktivní složka rostliny marihuany). Po odebrání vzorku krve nyní čeká na trestní řízení.

V dopise se obyvatel městského ubytovacího azylového zařízení domáhal ubytování v jednolůžkovém pokoji s tím, že pokud mu nebude přidělen, vezme si život. Tři zaměstnanci městské správy byli lehce zraněni. Měli podrážděné oči a dýchací cesty, což si vyžádalo ambulantní lékařskou pomoc. Muž nastříkal asi jeden litr hořlavé kapaliny v kancelářské místnosti, která musela být důkladně vyvětrána.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 4 Průměrně: 5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout