Francouzský policista byl těžce zlynčován 10členným gangem „mladíků“, 8 z nich bylo osvobozeno (video)

Francouzský policista byl těžce zlynčován 10členným gangem „mladíků“, 8 z nich bylo osvobozeno (video)

Lyon patří  spolu s Marseille a Paříží k nejobohacovanějším francouzským městům, které od značné míry ovládají muslimské gangy. Jejich členové dokonce znají i všechny policisty, s nimiž poměrně často přichází do vzájemných konfliktů, které jen velmi zřídka vyústí v zatčení a následný trest.

Policista, který byl před časem u svého domu napaden desetičlennou tlupou mladých obohacovačů, skončil s velmi závažnými zraněními v nemocnici. Očekával, že ti, kdo při vědomí skutečnosti, že se jedná o policistu v civilu, ho velmi násilně zlynčovali, skončí ve vězení. V tomto ohledu se však velmi krutě mýlil…

Jak vlastně k incidentu došlo?

K incidentu došlo vloni v 14. června brzy ráno kolem 4:30 v Lyonu v oblasti Boulevard Yves Farge v 7. obvodu. Policista mimo službu zaparkoval kousek od domova a pak viděl, jak poblíž náhle zastavilo auto. Vystoupili z něj dva mladíci. „Naser si, špinavý policajte!“, spustil jeden z nich, který ho poznal. Úředník a jeho manželka si uvědomili nebezpečí, nasedli zpět do vozidla, odkud policista přivolal posily a nahlásil poznávací značku druhého vozu.

Zatímco bojovné duo se snažilo shromáždit další mladé lidi ze sousedství, policista a jeho manželka zamířili k jejich domu. Když se chystali vejít dovnitř, dorazila k nim desítka mladých lidí. Policista byl následně velmi brutálně zbit, dostal mnoho ran teleskopickým obuškem.

Policistovi se podařilo zatlačit včas manželku dovnitř budovy, než byl poražen na zem. Nakonec to byl soused a blížící se posily, kdo gang přiměl dát se na útěk a zanechat jejich oběť na zemi ve vážném stavu.

Video níže je sice ve francouzštině, nicméně není potřeba rozumět, ze záběrů je především dobře patrný rozsah zranění:

Deset obžalovaných bylo souzeno od 5. listopadu. Obžaloba poté požadovala tresty od 3 let do 3,5 roku vězení, z toho pro osm obviněných jeden rok zkušební doby, pro další dva požadovala zproštění obžaloby. Justice vynesla konečný verdikt tento týden v úterý ráno. Dva z obžalovaných dostali pětiletý trest odnětí svobody, z toho 30 měsíců podmíněně s tříletou zkušební dobou. Dalších osm bylo propuštěno na svobodu bez jakéhokoli trestu.

„Většina obžalovaných byla ve vyšetřovací vazbě, protože  vyšetřovatelé a státní zástupce se domnívali, že existuje dostatek indicií k domněnce, že se aktivně účastnili násilí“ , dodal Me Bohé , právník oběti. Jednotlivé strany mají nyní deset dní na to, aby se proti tomuto rozhodnutí odvolaly.

Pro policistu podobný verdikt znamená takřka jistotu, že se mu nyní budou chtít násilníci, kteří strávili půl roku ve vyšetřovací vazbě, pomstít. Nebyl by tak první, kdo se z podobných důvodů byl nucen ze svého bydliště odstěhovat na utajené místo a samozřejmě se také vzdát své práce…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 0 Průměrně: 0]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout