Vloni dorazilo do Německa přes Polsko 11 tisíc ilegálů

Vloni dorazilo do Německa přes Polsko 11 tisíc ilegálů

Zde je odpověď – alespoň částečná – na to, kolik ilegálů se dostalo z Běloruska přes Polsko dál, aniž by je v Polsku kdokoli zastavil. Ovšem pozor, jde jen o ty, kteří požádali v Německu oficiálně o azyl. Opět připomínám, že nedávno v Rakousku zjistili, že pouze asi třetina těch, kdo do země dorazí a zůstávají tam, si zažádá o azyl. Většina zůstává v zemi nadále ilegálně, zcela mimo systém.

Lze tedy předpokládat, že do Německa dorazilo kolem 30 tisíc ilegálů přes Polsko, ale další, kteří využili Polsko coby tranzitní zemi, zřejmě směřovali jinam – tedy nejčastěji  do Velké Británie nebo Švédska, což jsou také poměrně časté cíle Iráčanů, jichž bylo mezi ilegály, proudícími z Běloruska, asi nejvíc.

Od začátku invaze podél polských hranic s Běloruskem v loňském roce se více než 11 000 ilegálům podařilo dostat se do Německa ve snaze požádat o azyl.

Celkem 11 213 migrantů bylo zaznamenáno německou federální policií v roce 2021 z těch, kteří přišli do země z Polska poté, co překročili hranici Evropské unie z Běloruska, přičemž jen v říjnu dorazilo 5 294 žadatelů o azyl.

Od října se však počet migrantů výrazně snížil, přičemž prosincová čísla jsou jen desetinou října, podle zprávy z internetové stránky InfoMigrants financované Evropskou unií.

Ilegálové prý většinou dorazili do německého Braniborska, které leží na hranici s Polskem. Regionální vláda podnikla kroky k tomu, aby požádala německou federální vládu o pomoc při přerozdělování migrantů do jiných oblastí země.

Invaze na běloruské trase začala loni v létě a vetřelci se pokoušeli překročit hranice do Polska a dalších sousedních států EU, jako je Litva, která v srpnu oznámila padesátinásobný nárůst nelegálních příjezdů z Běloruska.

V září polská vláda uzákonila výjimečný stav na hranicích kvůli přílivu příchozích z Běloruska.

K tomu jen dodávám, že mnohem větší nápor invaze jde od jihu (Itálie, Španělsko), kde je ovšem pašování velmi štědře dotované z EU. Přes Itálii a Kanárské ostrovy se do Evropy dostalo ještě více invazistů a zdá se, že další rok bude rekordní. K tomu je třeba připočítat vládami i EU dovážené v celkovém součtu statisíce Afghánců, jejichž dovoz se zřejmě u stávajících počtů nezastaví….

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 0 Průměrně: 0]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout