V Německu proběhl zátah na zločinný arabský klan, jehož členové vykrádali spořitelny

V Německu proběhl zátah na zločinný arabský klan, jehož členové vykrádali spořitelny

V Německu je známo, že policie i justice je většinou k těmto klanům velmi benevolentní, aby se už někteří členové klanů dostali do vězení, musí mít za sebou rozsáhlejší trestnou činnost. I tentokrát mohli nerušeně vykrádat banky díky tomu, že někteří členové klanu byli i po páchání trestné činnosti na svobodě…

V Berlíně a Braniborsku udeřily v pátek brzy ráno speciální jednotky. Pozadí: velkolepé vloupání do  místnosti norderstedtské pobočky Hamburger Sparkasse (Haspa); během loupeže v srpnu bylo rozbito 600 skříněk.

V průběhu policejních operací – za účasti stovek pořádkových policistů a několika kriminálních policistů z Berlína, Šlesvicka-Holštýnska a Braniborska – byly prohledány byty v berlínských čtvrtích Spandau, Tempelhof a Neukölln, klenotnictví v Charlottenburgu a pasáž v Königs Wusterhausen (Braniborsko).

Prohledávané objekty patří notoricky známému libanonskému klanu Remmo. Členové klanu, kteří se narodili v Arabských emirátech, z nichž většina již dávno získala německé občanství, jsou zřejmě také zodpovědní za některá vloupání do berlínských spořitelen a do dvou poboček hamburské Haspa v Altoně a Rothenburgsortu. Tyto nájezdy probíhaly podle podobného vzoru jako v Norderstedtu.

Zdá se, že v centru probíhajícího vyšetřování jsou především tři lidé: Adonis Remmo, Aref Remmo a Abdallah T., který byl již odsouzen k dvouletému trestu odnětí svobody za napomáhání ozbrojené loupeži přepravy peněz v Berlíně v roce 2018 a kterého Berliner Zeitung popisuje jako hlavního logistika berlínského klanu Remmo.

Jak bylo oficiálně řečeno vyšetřujícími orgány, existovalo počáteční podezření proti třem „Berlíňanům“ ve věku 24 až 44 let. Kupodivu však soud na muže zatykače nevydal. Překvapivým důvodem je – stejně jako v mnoha jiných podobných případech – to, že podezřelí mají trvalý pobyt.

Skutečnost, že podezřelí členové klanu mohou nyní pokračovat v zakrývání svých stop, zjevně neudělala dojem na soudce, kteří často projevují úžasnou shovívavost vůči zločinným muslimům. Tito údajní bankovní lupiči byli také zatčeni jen na krátkou dobu – a brzy poté byli propuštěni.

„V rámci prohlídek vyšetřovatelé zajistili možné důkazy, jejichž vyhodnocení bude trvat delší dobu,“ uvedla policejní mluvčí Sandra Firschingová z policejního oddělení v Bad Segebergu. Policisté také našli velké množství drog.

Při bankovní loupeži před čtyřmi měsíci v Norderstedtu selhaly z neznámých důvodů poplašné systémy. Škoda činí miliony eur. Proti spořitelně vznesl právník Jürgen Hennemann z Buchholzu vážná obvinění, čímž zastupuje několik obětí loupeže: Odpovědný pracovník byl varován, protože již v říjnu 2020 se jejich pobočka v Altoně stala terčem loupežného útoku.

Právník říká: „Zejména spořitelny byly po léta v hledáčku organizovaných gangů, protože trezory často nejsou řádně zajištěny“.

V každém případě byly nabídnuty vysoké odměny za stopy, které vedou k pachatelům. Koneckonců, Haspa nabídl 50 000 eur, státní zastupitelství v Kielu dalších 5 000 eur.

Členové podezřelé širší rodiny, kteří původně přišli do Německa z Libanonu jako údajně zranitelní „uprchlíci“, zřejmě také patří ke gangu, který ukradl světoznámou vzácnou zlatou minci z Bodeho muzea v Berlíně.

Zločinci z klanu Remmo mají také co do činění s bezprecedentní krádeží diamantů ze Zeleného trezoru v Drážďanech.

Je známo, že klan Remmo v oblasti Berlína žije převážně v sociálním bydlení, které je financováno daňovými poplatníky prostřednictvím Hartz IV. Arabský klan Remmo zahrnuje asi 13 jednotlivých rodin – s celkovým počtem asi 500 až 1000 členů. Přesné číslo také není úřadům známo, protože počty členů klanu se velmi často mění.

Berlínský policejní odborový svaz se vyjádřil k několika vloupáním do spořitelen: „Nikoho nemohlo překvapit, že s takovými spektakulárními zločiny stopy znovu a znovu vedou do Berlína a k již známým protagonistům“.

Všichni v Německu ví, kdo za podobnými loupežemi stojí. Přesto jsou členové klanů velmi často beztrestní a k financím, získaným loupežemi či prodejem drog, ještě pobírají sociální dávky. Němcům tak očividně nevadí, že ze svých daní pomáhají platit pohodlný život muslimských zločinců. Pokud by jim to vadilo, nevolili by politiky, jejichž jedinou snahou je těmto muslimských zločincům nadržovat tak, aby měli vykázánu co nejmenší kriminalitu přistěhovalců….

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 4 Průměrně: 5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.