Ve Francii byl na 30 let odsouzen Alžířan, který při teroristickém útoku zranil 6 vojáků

Ve Francii byl na 30 let odsouzen Alžířan, který při teroristickém útoku zranil 6 vojáků

Hamou Benlatreche byl v pondělí 13. prosince v Paříži odsouzen ke třiceti letům vězení s bezpečnostním trestem 20 let za „pokus o teroristický atentát“ na vojáky operace Sentinel v srpnu 2017 v Levallois-Perret (Hauts-de-Seine), přičemž šest z nich zranil.
„Útok na armádu byl vědomý a nemohl být vysvětlen psychickými problémy,“ řekl předseda zvláštního porotního soudu, který také vyhlásil definitivní zákaz vstupu na francouzské území pro tohoto 41letého Alžířana, který přišel do Francie v roce 2009.

Hamou Benlatreche byl týden souzen za „pokus o vraždu osob s veřejnou mocí v souvislosti s teroristickým útokem“. 9. srpna 2017 za volantem svého VTC přejel vojáky operace Sentinelle, kteří se chystali na hlídku, než uprchl a byl zatčen o pět hodin později poblíž Calais (Pas-de-Calais).

Šest vojáků bylo zraněno, tři z nich vážně, a celkem devět z nich je uznáno jako „potenciální oběti,“ řekl v pátek předseda soudu.

Otázka je, zda by byl podobně přísný trest i v případě, kdy by pachatel vjel do civilistů, které by zranil. To by byl nakonec možná seznán i psychicky nemocným tak, jak je to v poslední době i ve Francii docela obvyklé…

 

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 2 Průměrně: 5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout