Švédsko: Islámská škola bere dotace i poté, co se zjistilo, že je napojena na muslimské teroristy

Švédsko: Islámská škola bere dotace i poté, co se zjistilo, že je napojena na muslimské teroristy

Státy, které se většinou ohánějí sekularismem, na něj velmi rychle zapomínají v momentě, kdy se jedná o islám. Podlézat muslimům a záměrně přehlížet to, jak si postupně přebírají tyto údajně sekulární země, je jediné, k čemu se politická reprezentace, většinově zvolená nemuslimy, denně zaprodává. V normální zemi by musela být škola, napojená na salafisty a islámský terorismus, navíc zapletená do finančních podvodů, ze dne na den uzavřena, ne tak ve Švédsku.

Po podezření ze závažné finanční kriminality a závažného pochybení Švédská školní inspekce nedávno rozhodla, že všechny nezávislé školy v muslimské Römosse Group založené islamistou a bývalým M-členem parlamentu Abdirizakem Waberim, by měly být uzavřeny. Nyní však politici v Göteborgu oznamují, že navzdory tomu bude 48 milionů (v přepočtu 120 milionů Kč) z peněz daňových poplatníků vyplaceno školní skupině.

Fundamentalistická Römosseskolan, která se kromě školní výuky věnuje i předškolním aktivitám, má napojení na salafistickou scénu a radikální muslimy. Ve škole dlouhodobě dochází k náboženské indoktrinaci a diskriminaci v rozporu se zákonem o nedenominační škole a škola byla obviněna z napojení na muslimský terorismus.

V poslední době byla také odhalena závažná finanční kriminalita. Zakladatel školní skupiny, profilovaný islamista a bývalý M-poslanec Abdirizak Waberi (somálského původu – viz titulek), který mimo jiné chválil týrání manželky, je obviněn z hrubé zpronevěry a závažného falšování účetnictví.

To poté, co podle obžaloby použil peníze švédských daňových poplatníků k financování islamistické strany napojené na Al Šabáb v bývalé domovině – Somálsku. Waberi je sám vůdcem strany.

Z politického hlediska se jednalo o sdělení, že Römosseskolan nebudou vypláceny žádné dodatečné dotace a že proti skupině byla také zahájena řada soudních řízení. Nyní ale mají politici města chladnou hlavu a netroufají si stát za tím, co bylo řečeno dříve.

Vzhledem k tomu, že Römosseskolan oznámil rozhodnutí Švédské školní inspekce o uzavření správnímu soudu, který o případu ještě nerozhodl, politické vedení v Göteborgu se domnívá, že škole nelze odepřít peníze. V úterý se proto rada rozhodla  nadále dávat Römosseskolanu školné.

V současnosti jde o platbu 48 milionů švédských korun muslimské nezávislé školní skupině a později o další miliony. Kromě toho bylo rozhodnuto nepokračovat v soudním řízení zahájeném proti škole. Veřejné stíhání proti Abdirizaku Waberimu však nelze zastavit.

Bosse Parbring (MP), člen a 2. místopředseda komise pro povinnou školní docházku, byl hnacím motorem uvolnění milionů. Podařilo se mu přesvědčit většinu ostatních členů výboru, že obec nemá právní nárok na zastavení plateb.

Dosud byly peníze uloženy na účtu u krajské správní rady, ale nyní jsou uvolněny muslimské základní škole, která přitahovala pozornost kvůli zločinům a špatnému chování.

Rada základní školy v úterý rozhodla, že vyplatí peníze muslimské nezávislé škole a stáhne všechna soudní řízení.

Do rozhodnutí správního soudu o odvolání proti ukončení všech činností společnosti Römosseskolan, které přijala Švédská školní inspekce dne 19. listopadu, bylo uzavření také dočasně zrušeno. Do doby jejich oznámení mohou žáci a předškolní děti v předmětné činnosti setrvat.

Švédsko tak dalo opět zelenou výchově mladých džihádistů a to od nejútlejšího věku, neboť škola funguje už od předškolních zařízení, takže indoktrinuje muslimy ve věku asi 3 – 15 let. To vše za peníze švédských daňových poplatníků…

 

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 4 Průměrně: 5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.