Počet protikřesťanských zločinů z nenávisti v Německu stoupl o 150%, nová vláda to nevidí jako problém

Zatímco Jourová připravuje pro celou EU zákon, podle něhož by měla být velmi přísně potírána mimo jiné i údajná islamofobie, o útocích na křesťany či původní Evropany vůbec se tato bruselská fanatička ani slovem nezmiňuje. Ty jsou zřejmě v pořádku, jak to  vyhodnotila i německá vláda, podle níž je největším problémem Německa pravice a již zmíněná islamofobie…

Zločiny z nenávisti zaměřené na křesťany v Německu se za rok téměř ztrojnásobily uprostřed vlny náboženské diskriminace v celé Evropě.

Od roku 2019 do roku 2020 zaznamenal většinově křesťanský národ nárůst útoků z 57 na 141.

To zahrnovalo sedm fyzických útoků na křesťany pro jejich přesvědčení, tři krádeže nebo loupeže, jedno znesvěcení hrobu a 24 slovních výhrůžek.

Celkově se zločiny z nenávisti v Německu loni zvýšily o 19 procent.

Vídeňská Observatoř pro netoleranci vůči křesťanům v Evropě (OIDAC), která sestavila zprávu o protikřesťanských zločinech z nenávisti na kontinentu, uvádí, že dvě hlavní hrozby pocházejí ze „sekulární nesnášenlivosti“ a „islámského útlaku“.

Údaje předložila německá policie a Spolkový statistický úřad Organizaci pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OBSE), největšímu mezivládnímu orgánu zaměřenému na bezpečnost na světě.

K dispozici bylo také dalších 172 neoficiálních zpráv od církevních skupin, které podrobně popisovaly, jak jsou členové cílem vandalismu a fyzických útoků.

Například při jednom z útoků byl protestantský kostel poničen graffiti s hákovým křížem a dalšími symboly. Mnoho dalších kostelů bylo poškozeno a zvandalizováno. O některých případech jste si mohli přečíst například zde nebo zde.

Ve OIDAC zprávě se uvádí: „Některé ideologie, které naplňují sekulární netoleranci, která je dnes ve hře v politice a na univerzitách, jsou specificky protikřesťanské, jako neomarxistické spodní proudy.“ To je samozřejmě nechvalně známá Antifa a různé ultralevicové organizace.

Tvrdí, že to vedlo k cenzuře křesťanského učení, zákazu křesťanských symbolů na veřejných místech, ignorování rodičovských práv ve školách a omezení svobody projevu. To podle studie vedlo k propouštění z práce, bez platforem a policejnímu vyšetřování kvůli vyjádření křesťanské víry.

Zpráva také tvrdí, že „islámský útlak“ vedl k násilným útokům proti křesťanům.

„Islámský útlak lze většinou vidět v tom, co nazýváme „hotspoty“ evropských měst a předměstí, kde platí jedinečné právní a morální kodexy, které jsou často v rozporu s demokratickými principy a lidskými právy.“ Tím má zpráva samozřejmě na mysli právo šaría.

Pokud jde o Německo, zpráva OIDAC říká: „Svoboda projevu byla v Německu omezena, pokud jde o diskuse o pohlaví, manželství, bioetice a sexualitě.“

Uvedli, že to vedlo k policejnímu vyšetřování křesťanů, kteří prosazují své tradiční náboženské přesvědčení.

Zpráva také tvrdí, že křesťanští studenti měli přístup do zařízení omezený kvůli své víře, která vedla k tomu, že byli označeni za „homofobní“ nebo „antifeministické“.

„Některé formy diskriminace spočívají v tom, že skupinám je odepřeno používání zařízení kampusu a pronájem místností, je jim zakázáno sdílet letáky a nedostávají akreditaci studentských rad. Některým studentům bylo také vyhrožováno.“

Studie Matthiase Reverse a Richarda Traunmüllera z Goetheho univerzity ve Frankfurtu zjistila, že třetina německých studentů je pro zákaz kontroverzních knih ve studentské knihovně. Mezitím třetina až polovina vysokoškolských studentů nedovolila kontroverznímu řečníkovi vstoupit do kampusu.

Gynekolog Michael Kiworr byl zablokován v projevu na univerzitě v Gottingenu o potratech poté, co byl pozván křesťanskou studentskou skupinou Reformatio 21. Skupina Alternative Linke Liste Göttingen uspořádala protesty a donutila univerzitu, aby pozvání zrušila.

Tento krok byl kritizován Profesorským fórem, 800členným sdružením akademiků v Německu.

„Často dochází k incidentům, kdy agresivně se objevující politické levicové skupiny sabotují právo na svobodu projevu.“

OIDAC dodává: „Německo musí reagovat efektivněji, aby ochránilo křesťany před útoky iniciovanými radikálními skupinami.“

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 4 Průměrně: 5]

One thought on “Počet protikřesťanských zločinů z nenávisti v Německu stoupl o 150%, nová vláda to nevidí jako problém

  1. Paradoxné je,že v Spojených arabských emirátoch na rozdiel od Európy nič podobného nemoslimom /ani kresťanom/ nehrozí. Dokonca ani v relatívne tolerantnom Bahrajne /spomeňte si na africké atlétky so skratkou BRN/, kde nedávno otvorili najväčší katolícky kostol v oblasti… Zákony v týchto krajinách pod tvrdými trestami zakazujú útočiť na akékoľvek svätostánky, aj kresťanské – viete si predstaviť niečo podobné v EÚ, kde ničenie kostolov nikto netrestá, ale prasačia krv na mešite sa považuje za zločin z nenávisti?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout