Lukašenko tvrdí, že Litevci hodili mrtvé ilegály do Běloruska, Litva to popírá

Lukašenko tvrdí, že Litevci hodili mrtvé ilegály do Běloruska, Litva to popírá

I když už se o invazní krizi na hranicích Běloruska a zemí EU příliš nehovoří, situace tam zůstává i nadále poměrně napjatá. Stále ještě hodně ilegálů doufá, že se nějak dostanou do vysněného Německa, což se již ostatně několika tisícům úspěšně podařilo.

Zdá se, že někteří invazisté se pokouší dostat dál do Evropy opět přes Litvu a někteří možná nedopadli zrovna nejlépe. Tedy to alespoň tvrdí Lukašenko…

Alexandr Lukašenko obvinil Litvu, že přehodila těla mrtvých ilegálů přes hranici mezi oběma zeměmi.

Lukašenko v pondělí řekl, že litevská „špína“ se „uchýlila k zabíjení lidí“.

„Včera v noci hodili tělo na naše území a tuto noc bylo nalezeno další tělo. Bylo to provedeno stejným způsobem. Mrtvý nebo možná polomrtvá osoba je uložena do spacáku a vyhozena na hranici. Když pohraniční stráž narazila na tohoto migranta, tato osoba již byla mrtvá,“ řekl Lukašenko státní tiskové agentuře Belta.

„Včera, pokud vím, našli pohraničníci na farmě tři lidi. Když našli mrtvolu, uviděli tři spací pytle. Začali pátrat,“ pokračoval.

„Jen si vzpomeňte na tyto ‚demokraty‘. Jak ohavný musí být člověk, aby je hodil na sousední území. Vypadá to, že tento akt má vyslat nějakou zprávu. Jaký druh zprávy? Co je za tím? Myslím, že vyšetřovatelé na to přijdou,“ uzavřel Lukašenko.

Litevská státní pohraniční stráž obvinění popřela a tvrdí, že Bělorusové se pokusili zinscenovat bití nebo zabíjení ilegálů pro propagandistické účely.

Litva si nedávno stěžovala na to,  že na rozdíl od hranice s Polskem, kde tisíce migrantů sestupují na hraniční barikády, běloruské síly nasadily na hranici s Litvou tajnější taktiku a během noci se pokusily propašovat několik menších skupin ilegálů současně…

 

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 3 Průměrně: 5]

One thought on “Lukašenko tvrdí, že Litevci hodili mrtvé ilegály do Běloruska, Litva to popírá

  1. A není to jedno, KDO to udělal? V každém případě je to tragédie zmařených životů a informace o ní by se měla dostatečně silně dostat do zemí, odkud sem nechtěnci lezou. Aby si to rozmysleli a nedošlo k tomu opakovaně. Příklady táhnou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout