Americký černý herec byl seznán vinným ze zosnování falešného rasistického a homofobního útoku

Americký černý herec byl seznán vinným ze zosnování falešného rasistického a homofobního útoku

Zarytý odpůrce bývalého amerického prezidenta Trumpa se snažil přiložit polínko pod kotel nenávisti vůči Trumpovi a jeho příznivcům tím, že si sám zosnoval útok, za nímž měli stát právě bílí Trumpovi fanoušci.

Černý homosexuální herec, padlá hvězda televizního seriálu Empire, se přiznal, že plánoval a podílel se na útoku, o kterém tvrdí, že byl jeho obětí. Údajně také učinil nepravdivá prohlášení na policii.

Proces by mohl skončit v pátek nebo začátkem příštího týdne, řekl soudce James Linn na začátku slyšení.

V lednu 2019 herec tvrdil, že byl napaden na ulici ve městě dvěma příznivci prezidenta Donalda Trumpa, kteří údajně pronesli rasistické a homofobní urážky. Útok samozřejmě vyvolal velké pozdvižení.

Vyšetřování však rychle dospělo k závěru, že Smollett, 39, údajně zaplatil 3500 dolarů dvěma nigerijským bratrům, aby útok zahráli. Herec chtěl tímto „útokem“ na sebe upozornit a  pokročit ve své kariéře a získat větší prostor a tedy i plat v televizním seriálu.

Americký herec Jussie Smollett byl ve čtvrtek 9. prosince shledán soudem v Chicagu vinným z toho, že v roce 2019 s pomocí dvou Nigerijců zinscenoval rasistický a homofobní útok a lhal i policii. Rozsudek bude vynesen později. Hrozí mu maximálně tři roky vězení, ale mohl by být odsouzen pouze k veřejně prospěšným pracím.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 5 Průměrně: 5]

One thought on “Americký černý herec byl seznán vinným ze zosnování falešného rasistického a homofobního útoku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout