„V případě potřeby vám je pošleme letadly do Mnichova,“ slíbil Lukašenko Němcům

„V případě potřeby vám je pošleme letadly do Mnichova,“ slíbil Lukašenko Němcům

Aktivistické město Mnichov nabídlo, že se džihádistů z bělorusko-polských hranic ujme.  Jen zatím neví, jak to provést. Autobusy najaté neziskovkami, které vyrazily z Německa do Polska pro ilegály, byly poslány pár kilometrů od hranic zpět. Tudy tedy cesta nevede. Nakonec možná vytrhl trn z paty německým vítačům sám Lukašenko, který jim dokonce nabídl k využití běloruská letadla…

Běloruská letecká společnost Belavia uvalila zákaz letů na trase z Dubaje do Běloruska pro lidi ze Sýrie, Iráku, Afghánistánu a Jemenu. Tento krok byl přijat na žádost Spojených arabských emirátů, uvedla v neděli Belavia.

Běloruský prezident Alexandr Lukašenko mezitím oznámil, že aktivně pracuje na repatriaci ilegálů uvízlých v pohraniční oblasti s Polskem do jejich domovských zemí.

Soukromá syrská letecká společnost Cham Wings již dříve pozastavila své lety do Běloruska. Kromě toho turecká vláda zakázala lidem ze Sýrie, Iráku a Jemenu pokračovat v cestě do Běloruska. Letecká doprava mezi Bagdádem a Minskem byla přerušena již v srpnu.

Lukašenko dnes – tedy v pondělí  – řekl, že jeho země nechce, aby invaze na společné hranici s Polskem eskalovala do konfliktu. „To je pro nás naprosto škodlivé“, citovala běloruského prezidenta státní tisková agentura Belta.

Zároveň řekl, že Bělorusko by také mohlo přijmout nabídku města Mnichova a letecky poslat ilegály s Belavií do Německa, pokud Polsko neposkytne „humanitární koridor“. „V případě potřeby je pošleme do Mnichova vlastními letadly.“

Nepochybuji, že Mnichov nabídku přijme. A nejen Mnichov, jistě se přidají i další německá, ale třeba i švédská města….

Jistě se už v Mnichově na tyto chudáčky nebohé velmi těší…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 6 Průměrně: 5]

2 thoughts on “„V případě potřeby vám je pošleme letadly do Mnichova,“ slíbil Lukašenko Němcům

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout