Švédsko: Studenti vyzdobili školu obrázky banánů, byli nařčeni z rasismu

Švédsko: Studenti vyzdobili školu obrázky banánů, byli nařčeni z rasismu

Politická korektnost už v některých zemích zašla natolik daleko, že se stále více lidí bojí nahlas říct co si myslí a často se ani nevyplácí říkat pravdu, byť se třeba někomu nelíbí. Před časem jste si zde mohli přečíst o švédském politikovi, který porovnal IQ Súdánců s IQ Evropanů a upozornil na to, že Súdánci disponují nejnižším IQ i v rámci Afriky. To je jednoduše fakt, neboť průměrné IQ v této zemi dosahuje hranice někde kolem 65. Je to nezpochybnitelný, vědecky doložený fakt, za jehož sdělení však byl politik zažalován a vyhozen ze strany, která o sobě tvrdí, že je antisystémová.

Švédsko tedy dochází v prosazování politické korektnosti někdy až za meze chápání myslícího člověka. nesmíte říct nahlas pravdu a to nejen o IQ Afričanů, ale třeba ani o tom, kdo je nejčastějším pachatelem znásilnění v zemi. Ovšem nemenší poprask může způsobit i obyčejné ovoce…

Každý rok pořádá Rudbeck Gymnasium v ​​Sollentuně „spex week“, kdy studenti zdobí chodby na různá témata. Letos byla vyzdobena chodba ovocem. Učitelka  nyní ukazuje na studenty jako na rasisty poté, co byla chodba vyzdobena banány.

„Lze to interpretovat různými způsoby, ale dekorace má rasistický podtext, který vychází z rasistických stereotypů lidí tmavé pleti. Je to problematické, protože je to chodba, kde tráví přestávky spousta našich nově příchozích studentů s tmavou pletí,“ říká učitelka, která si nechce otevřeně stát za svým názorem, ale požaduje, aby jí bylo umožněno zůstat v anonymitě.

„To je strašné. Zvlášť když učitelé poukázali na to, jak to lze interpretovat. Vedení vždy tvrdilo, že neexistují žádné problémy. Výzdoba má být zábavou pro každého a škola je místo, kde by se měl každý cítit bezpečně. Ale tento týden nemohu říci, že je moje pracoviště bezpečné.“

Několik studentů, kteří zorganizovali „týden spex“ a kteří jsou nyní označeni za rasisty, se údajně zhroutilo a začalo plakat.

„Studenti, kteří chodbu vyzdobili, plakali nad tím, jak to bylo vnímáno. Žádná taková myšlenka tu vůbec nebyla,“ říká ředitel školy Linus Nygren.

 

Tato výzdoba byla nazvána rasistickou

Anonymní učitelka se objevila v médiích se svými obviněními. Učitelka také kritizuje vedení školy a říká, že nereagovalo dostatečně rychle. Podle učitelky se několik kolegů obrátilo na vedení školy, aby studentům výběr výzdoby zkritizovalo, ale nejprve nebyli vyslyšeni.

Učitelka tvrdí, že vedení školy zareagovalo až ve chvíli, kdy banány vyzdobená chodba začala přitahovat pozornost na sociálních sítích.

Ředitel Linus Nygren kritiku odmítá. Domnívá se, že vedení školy nemohlo předvídat, že by „ovocné téma“ mohlo být považováno za rasistické. Podle něj byla vazba spíše na staré dětské programy. Skutečnost, že odstranění banánů trvalo několik dní, nemá nic společného s pozorností na sociálních sítích,  ale spíše s tím, že studenti nakonec podlehli názorům některých učitelů.

Nygren lituje, že se někdo cítil dotčen rasistickou interpretací dekorace. Zároveň upozorňuje, že chodbu nevyužívají pouze studenti z řad přistěhovalců, ti nejsou segregováni, ale jsou rozmístěni po celé škole.

Šílené na tom všem je, že se nejednalo o jedinou učitelku, ale především to,  že se k ní přidali i další pedagogové. O mnohém vypovídá i fakt, že se autoři výzdoby z řad studentů rozplakali a za svůj „rasistický“ přečin se omlouvali. To totiž něco vypovídá především o švédské společnosti, která se již pod vlivem politické korektnosti většinově chová zcela absurdně.

Předpokládám, že titíž učitelé se dívají jinam v případech, kdy dochází k šikaně švédských studentů ze strany přistěhovalecké mládeže, která je velkým problémem celého Švédska. Problémem, který odmítají řešit jak učitelé, tak politici. Důležitější je zakazovat banány…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 9 Průměrně: 5]

2 thoughts on “Švédsko: Studenti vyzdobili školu obrázky banánů, byli nařčeni z rasismu

  1. Marně přemýšlím, co je na banánech „rasistického“?
    Je jich snad několik druhů? Já znám banány pouze vzhledu žlutého – tak snad Asiaté by mohli být „pohoršeni“, ovšem zase na druhou stranu by mohli být potěšeni propagací „jejich barvy“.
    Už by těm progresivním aktivistům snad mohl někdo důrazně „domluvit“. Místo očkovacích kampaní – na to se času, energie, financí a právní podpory vždycky najde dost..

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout