Švédská profesorka zveřejnila průzkum, podle něhož mají na svědomí většinu znásilnění cizinci, nyní je za zveřejnění pravdy stíhána

Švédská profesorka zveřejnila průzkum, podle něhož mají na svědomí většinu znásilnění cizinci, nyní je za zveřejnění pravdy stíhána

Cenzura je nyní v celé EU na postupu, mnohde už dosáhla obludných rozměrů. Některé nedotknutelné skupiny nesmíte ani zmínit a už vůbec ne upozornit na fakt, který většina lidí ví či alespoň tuší. Asi nikdo nepochybuje, že dramatický nárůst znásilnění a fakt, že je nyní Švédsko nejnebezpečnější zemí pro ženy v Evropě, velmi úzce souvisí s obohacováním země zejména v posledních 20 letech…

Dovolit si pak udělat statistiky, které tuto skutečnost potvrzují – a co víc – dokonce si je dovolit zveřejnit, to je už přespříliš. To nyní poznala i jistá švédská profesorka a její kolega, který jí s průzkumem pomáhal. Za pravdu se tak dnes můžete dostat i před soud…

Začátkem tohoto roku profesorka Kristina Sundquistová řekla, že se obává odvetných opatření poté, co zjistila – náhodou –, že většinu znásilnění ve Švédsku páchají přistěhovalci. Nyní, pod tlakem odvolacího senátu pro etický přezkum, zahájil prokurátor předběžné vyšetřování a Kristina Sundquistová čelí trestnímu stíhání za svůj objev, protože je považován za neetický.

„Je to o sexuálních deliktech mezi lidmi narozenými v zahraničí. Nedostala k tomu povolení,“ řekl Jörgen Svidén, šéf odvolacího senátu pro etický přezkum.
Je to politováníhodné, řekl Ardavan Khoshnood, jeden z výzkumníků, kteří za zprávou stojí.

Jejich výzkum byl předmětem předběžného vyšetřování vedeného obžalobou, ve kterém jsou obviněni z provádění a zveřejňování nezákonného výzkumu.

V únoru tohoto roku byla zveřejněna zpráva o švédských pachatelích znásilnění. Jejím hlavním autorem je Ardavan Khoshnood, docent urgentní péče na Univerzitě v Lundu. Za studii je zodpovědná prominentní profesorka Kristina Sundquistová, nejcitovanější lékařská výzkumnice na univerzitě.

Po prostudování více než 3 000 odsouzení v případech znásilnění k nimž došlo v letech 2000 až 2015, výzkumníci učinili nápadný objev: Většina odsouzených pachatelů jsou přistěhovalci.

Tím nálezem píchli do vosího hnízda. „Účelem studie bylo zahrnout všechny násilníky a charakterizovat je pomocí latentní analýzy. V té době nebylo přistěhovalecké zázemí zahrnuto jako proměnná do této analýzy, ale chtěli jsme zjistit, jaké jsou faktory, které vedou k páchání těchto násilných činů,“ řekla začátkem roku  profesorka Kristina Sundquistová.

Přistěhovalci byli jen proměnná a podle zjištění bylo v této skupině mnoho přistěhovalců a lidí narozených v zahraničí.

Následující měsíc byli  profesorka Kristina Sundquistová, docent Ardavan Khoshnood a jejich výzkumná zpráva nahlášeni odvolacímu senátu pro etický přezkum.

Výzkumní pracovníci jsou také vyšetřováni za to, že dostatečně nevysvětlili, jak by jejich výzkum měl omezit vyloučení a zlepšit integraci.

Jörgen Svidén je vedoucím úřadu odvolacího senátu pro etický přezkum. Podle něj Kristina Sundquistová nemá povolení k výzkumu imigrantských násilníků.

„Některé výzkumy ve Švédsku vyžadují povolení k etickému přezkumu. Například pokud používáte citlivé osobní údaje a v tomto případě jste tak učinili,“ vysvětluje.

V tomto případě obdržela povolení k etickému přezkumu, nikoli však povolení, které by se vztahovalo na údaje, které použila v některých článcích.

„Je to o sexuálních zločinech mezi lidmi narozenými v zahraničí. Nebyla k tomu oprávněna.“ Jörgen Svidén zdůrazňuje, že není zakázáno zkoumat trestnou činnost přistěhovalců, ale že v takových případech je třeba jej předem vyhledat, aby bylo možné zjistit, zda je výzkum etický či nikoli.

„Jsou lidé, kteří si kladou otázku, zda by takový výzkum neměl být zcela zakázán.  Jde o to, že máme etický přezkum podle zákona a podle něj musíte mít povolení k použití určitých údajů, a nemyslíme si, že to povolení  měla,“ říká.

Kristina Sundquistová a další výzkumníci, kteří stojí za ostře sledovanou zprávou, se závěry etického přezkumu nesouhlasí.

„Trváme na tom, že pro tuto studii máme etické povolení. Věříme, že se jedná o velmi zkušené výzkumné pracovníky, kteří jsou dobře obeznámeni jak s legislativou, tak s pravidly, opatřeními a obvyklými postupy, které existují,“ řekl Ardavan Khoshnood.

Deset dní poté, co odvolací senát pro etický přezkum oznámil Kristinu Sundquistovou státnímu zastupitelství, se prokurátor Bo Albrektsson rozhodl nezahajovat předběžné vyšetřování.

„Informace v případu nedávají důvod se domnívat, že byly spáchány trestné činy,“ napsal ve svém rozhodnutí.

Komise pro etický přezkum se však odvolala proti rozhodnutí nezahajovat předběžné vyšetřování. Současně bylo zahájeno nové vyšetřování Kristiny Sundquistové, což je v podstatě o stejných obviněních, která  proti ní již byla vznesena.

Dne 13. října nejvyšší státní zástupkyně Eva-Marie Perssonová rozhodla o změně předchozího rozhodnutí a zahájení předběžného vyšetřování.

Profesorka tak nakonec bude za svůj zcela objektivní a pravdivý průzkum předmětem trestního stíhání. Lze předpokládat, že rozsudek bude nakonec horší než ten, který byl vynesen například nad Arabem, který se podílel na velmi brutálním hromadném znásilnění…

Mimochodem, jak by asi vypadal stejný průzkum za období po roce 2015? To už si zřejmě nikdo netroufne zjistit…

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 5 Průměrně: 5]

One thought on “Švédská profesorka zveřejnila průzkum, podle něhož mají na svědomí většinu znásilnění cizinci, nyní je za zveřejnění pravdy stíhána

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout