Sňatek s bratrancem a jiné šílenosti – neuvěříte, jaké problémy řeší mateřské školky ve švédském Malmö

Sňatek s bratrancem a jiné šílenosti – neuvěříte, jaké problémy řeší mateřské školky ve švédském Malmö

V tomto případě samozřejmě hovoříme o malých dětech ve věku asi 3-6 let. Pokud by se některé uvedené problémy týkaly středoškoláků, tak nějak by se to dalo očekávat. Ale u takto malých dětí?  Navíc, je třeba si uvědomit, že v nejmladší generaci právě v islamizovaném Malmö zřejmě muslimové převládají nad původními Švédy.

Podle zaměstnanců 13 školek v Malmö jsou děti omezeny kvůli nezvyklým představám jejich rodičů o „cti“. Vyplývá to z průzkumu města Malmö.

„Učitelé popisují, že po dobu 20 let se běžně hrály hry, kde se děti svlékají a hrají si ve vodě, ale že to již děti přestaly dělat, protože hry vedou k mnoha konfliktům,“ říká výzkumnice Hanna Cinthiová, která studii provedla.

Správa v Malmö se údajně podílela na mapování problémů, ale, jak je obvyklé, nevydala o mapování tiskovou zprávu. Ačkoli vyšetřování bylo dokončeno již v květnu, žádné informace nebyly zveřejněny do médií až do listopadu.

Není jasné, proč chtělo město zatajit, co průzkum zjistil. Podle Cinthiové zpráva poskytuje dobrý přehled o vážné situaci v Malmö.

„Existují některé školky, které popisují poměrně jasnou kontrolu, například mezi sourozenci, kdy bratr byl jasně pověřen kontrolou své sestry,“ říká.

Účelem průzkumu je získat představu o tom, jak se projevují problémy se ctí a co by měli zaměstnanci udělat, aby se s nimi vypořádali. Vyšetřování odhaluje velké problémy. Pouze jedna mateřská škola uvedla, že nemají žádné zkušenosti s rodiči, kteří chtějí udržet chlapce a dívky odděleny, vyžadují, aby byly dívky zahalené nebo aby školky umožnily starším bratrům vykonávat dohled nad svými sestrami. Bylo také hlášeno závažnější zneužívání jako podezření na mrzačení genitálií.

Zaměstnanec také uvádí, že chlapci zřídka poslouchají ženské zaměstnance. Některé děti dokonce zpochybňují nahou kůži svých předškolních učitelek: „Proč v létě ukazujete nohy? Nemůžeš mi ukázat nohy. Moje matka to nedělá. Proč mi ukazuješ ruce? To nejde,“ řekly děti.

„Zaměstnanci nám říkají, že tam jsou dívky, které jsou malé, možná tři nebo čtyři roky, a když jsou venku a v létě a je opravdu horko, tak si nesmějí sundat punčocháče, i když je velké horko a všechny ostatní děti se svlékají, protože ty dívky nesmí ukázat nohy“, vysvětluje Cinthiová.

Ve školce rodiče donutili tříleté dítě nosit roušku, i když to dítě vůbec nechtělo. V jiné mateřské škole bylo hlášeno podezření z plánovaného sňatku mezi dvěma dětmi – sestřenicí a bratrancem. Podle Cinthiové děti tlačí na to, aby dodržovaly pravidla rodičů.

„Školka má důležité demokratické poslání, když dává dětem protiváhu restriktivním normám jejich rodičů,“ poukazuje Cinthiová. Ve zprávě se pedagog ptá, jak se děti skutečně cítí, „když něco slyšíte ve školce, ale doma to není v pořádku“.

„Jak by se měli předškoláci orientovat, když řídící dokumenty říkají, že školka by měla posílit děti v jejich kultuře a původu a zároveň stanovit demokratické normy a hodnoty? Ne vždy to dává smysl,“ říká Cinthiová.

Samozřejmě, především demokracie a islám jsou zcela neslučitelnými, takže nelze prosazovat obojí najednou…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 8 Průměrně: 5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.