Polsko: Autobus německé neziskovky jel ke hranicím pro ilegály, policie je poslala pryč s nepořízenou

Polsko: Autobus německé neziskovky jel ke hranicím pro ilegály, policie je poslala pryč s nepořízenou

Nedávno jste si zde mohli přečíst o záměru jisté německé neziskovky zorganizovat cestu na bělorusko-polské hranice, tam naložit do autobusů invazisty, kteří se na hranicích agresivně domáhají vstupu a odvézt je do Německa. Kupodivu s jejich nápadem nesouhlasili jen Poláci, ale ani samotná končící německá vláda…

Polská policie včera zastavila autobus německých aktivistů z promigrační neziskovky, kteří byli na cestě k hranicím do Běloruska, aby  naložili ilegály a vyložili je v Německu Tito zmatení „aktivisté“ byli nakonec za jejich značného povyku zastaveni, neboť v oblasti je vyhlášen výjimečný stav.

Autobus z iniciativ Seebrücke Deutschland a LeaveNoOneBehind nesměl v úterý večer pokračovat na východ několik kilometrů od hraničního přechodu Kuznica. Polsko vyhlásilo výjimečný stav v tříkilometrové zóně podél hranice. Neziskovkám je vstup zakázán. Aktivisté předtím předali humanitární potřeby, jako jsou zimní boty a přikrývky, polské organizaci.

Původně měli v plánu vzít s sebou ilegály zpět do Německa. Německé federální ministerstvo vnitra však varovalo, že „neoprávněná přeprava a jakýkoli neoprávněný vstup“ může mít trestněprávní důsledky. Mluvčí skupiny Ruben Neugebauer řekl: „Chceme projevit znamení solidarity. Je to den, kdy zeď padla (narážka na pád berlínské zdi), a je důležité, abychom si místo zdí zvolili lidská práva.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 9 Průměrně: 3.9]

One thought on “Polsko: Autobus německé neziskovky jel ke hranicím pro ilegály, policie je poslala pryč s nepořízenou

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout