Nejkrutější nigerijská mafie již operuje v 80 zemích světa, v Evropě je nejaktivnější v Itálii

Nejkrutější nigerijská mafie již operuje v 80 zemích světa, v Evropě je nejaktivnější v Itálii

Jak potvrzuje i samotná nigerijská mafie, tak bez pašeráckých neziskovek by měli mafiáni vše mnohem složitější. Mafie se však může spolehnout, že jim Bruselem podporovaní pašeráci dealery a prostitutky z Afriky vždy spolehlivě dovezou.

K dnešnímu dni se nigerijská mafie nachází v 80 zemích po celém světě (včetně ČR) a sleduje migrační toky, které jí umožnily snadno a rychle expandovat po celé Evropě. Do Itálie dorazili na člunech vojáci nigerijské mafie: desítky tisíc brutálních drogových dealerů roztroušených v každém italském městě, ale i ve zbytku Evropy. Itálie je však coby vstupní brána Nigerijců do Evropy jakousi základnou nigerijské mafie v rámci celé Evropy.

Nigerijská mafie je extrémně mocná a vyznačuje se přítomností gangů, před jejichž násilím by zbledla i ‚Ndrangheta. Black Axe a Eiye jsou dva nejznámější a nejmocnější gangy africké mafie, které se nyní nacházejí v Piemontu, Lombardii, Benátsku, Kampánii (oblast Domitian) a na Sicílii (zejména Palermo).

Anti-Mafia Investigative Directorate, DIA, dlouho zjišťovalo rozšíření této tiché mafie, které se podařilo infiltrovat polovinu Itálie. V Castel Volturno obsadila polovinu města díky přílivu přistěhovalců.

DIA ji ve své zprávě z roku 2016 definovala jako „nejdivočejší a nejstrukturovanější zahraniční mafii v Itálii“. Podle některých investigativních zdrojů byli tři drogoví dealeři, kteří zabili a rozřezali na kusy devatenáctiletou Italku Pamelu Mastropietro, rovněž spojeni s nigerijskou mafií.

Je to násilnější mafie než ta italská. Vyznačuje se násilím, které je často zaměňováno za „prosté rvačky“ mezi imigranty. Mačetami, rozbitými lahvemi, ale i noži a sekerami členové této zločinecké organizace trestají každého, kdo selže.

Co ovládá nigerijská mafie? Podle FBI hlavně pašování drog, kuplířství, velké a dobře organizované ekonomické podvody.

Nejsilnějšími skupinami v rámci nigerijské mafie jsou „Černá sekera – také známá jako Neo-černé hnutí Afriky – a Eiye spolu s Buccaneers a Pirates,“ říká Eric Dumo, nigerijský novinář.

V Nigérii koexistují tři zločinecké organizace, z nichž nejnebezpečnější a nejmocnější je ta, ke které byla přidružena: Black Axe, tedy Černá sekera.

Černá sekera inklinuje k praktikám ve stylu satanské sekty: sedm svíček je umístěno na zemi, aby vytvořily rakev, sekera a kalich obsahující směs drog jsou umístěny ve středu. Drogový koktejl musí vypít tzv. ignoranti, tedy ti, kteří jsou nuceni se k mafii přidat. 

Za každého zabitého člena Black Axe zabijí asi patnáct členů nepřátelského gangu. V Itálii je tato mafiánská organizace přítomna již řadu let, ale po odsouzeních, která zasáhla Černou sekeru v severní Itálii, jejich nejvyšší šéf z Nigérie nařídil, aby se něco takového již nestávalo a aby na čas stáhli. Austine Johnbull, bývalý člen Černé sekery, varuje justici a italské občany a varuje, že „bití a atentáty mezi jeho krajany jsou něco jiného než větší boje, které mohou skončit špatně i pro lidi mimo gangy“.

Bojují nejčastěji mačetami, sekerami, noži. Nejsou to jednoduché boje, ale skutečné spory, epizody války o kontrolu nad územím. Jde o jednu z nejmocnějších a nejnebezpečnějších mafií na světě. 

Italský Turín také ovládají odnože nigerijské mafie.  Eiye, kteří na čas zmizeli, jsou zpět a stále jsou tu Black Axe. S nimi také Bucaneer, Maphite a Vikingové. A pak Sea Dogs a Man Fight. Skupiny se střetávají a bojují mezi sebou, mají své vlastní kluby a bary . Navíc na člunech dorazili i jejich příbuzní, rovněž zločinci nigerijské magie.

Poslední příchozí jsou Mafité, kteří před časem přistáli na Lampeduse a lidé se jich bojí, protože jsou nebezpečnější než ti, kteří je předcházeli. Mnohem častěji vraždí. Nemají úctu k životu.
Nigerijské mafii se v Evropě dobře daří i díky neziskovkám, které je přiváží a díky společnosti Diciotti, která jich přepravila 40 tisíc.

Nigerijská mafie má za cíl podrobit neomezený počet přistěhovalců své zločinné moci.
Operativní formy nigerijských zločineckých organizací byly přeneseny do Itálie ve shodě s masivními invazními toky, kterých jsme byli v posledních letech svědky .
Mezi Afričany, kteří právě přistáli na Lampeduse, se nachází také kurýři, kteří polykají kokain. Za odměnu dostávají 30 tisíc eur, když se jim podaří projít kontrolami a dovézt drogu na místo určení.

Nigerijci se také zabývají kuplířstvím, jejich informátoři jim dají vědět, pokud na lodi připluje nějaká Nigerijka, kterou pak unesou a prodají do nevěstince. Bordelmamá je většinou  některá z příbuzných vysoko postavených členů mafie.

Mezi nelegální aktivity řízené Nigerijci patří samozřejmě především mezinárodní obchod s drogami. Z Kolumbie se kokain dostává do srdce Afriky: do Beninu, Ghany, Nigérie. Odsud se pak droga musí dostat do Evropy.

Nigerijská mafie se umí velmi krutě mstít, jak ukazuje například následující případ:

Člen Maphite šel do domu člena Black Axe a zabil jeho matku a rozřezal její tělo na kusy. Potom odnesl ostatky do školy, kterou navštěvoval syn rozřezané ženy a ostatky pohodil ve třídě, což vyvolalo paniku a hrůzu. Všichni utekli. Dva měsíce po této epizodě šel člen Black Axe do domu rodičů člena Maphite a vypíchl jeho rodičům oči a pak je sťal sekerou . Při jiné příležitosti Maphiti jeli z Itálie až do Nigérie vyzvednout ze školy děti muže, který je oklamal, vzali je domů a před očima jim zastřelili jejich matku a přiměli je po ní šlapat.

A nyní jsou tyto jejich „tradice“ přiváženy loděmi do Itálie a pak i do dalších zemí Evropy….

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 7 Průměrně: 5]

2 thoughts on “Nejkrutější nigerijská mafie již operuje v 80 zemích světa, v Evropě je nejaktivnější v Itálii

  1. Nepochybujem ani najmenej o tom,že „slovenská“ reprezentantka v hádzanej Viktória Oguntoyová je dcéra nigérijského „podnikateľa“ – čiže drogového dílera alebo aj mafiána. Koniec koncov, jej pôsobisko Dunajská Streda je skrz-naskrz rozožraté mafiami z celého sveta tak ako neďaleká Sereď.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout