Němečtí socani chtěli ilegály z Běloruska odvézt na Ukrajinu; Ukrajinci vzkazují: „Vezměte si je k sobě domů“

Němečtí socani chtěli ilegály z Běloruska odvézt na Ukrajinu; Ukrajinci vzkazují: „Vezměte si je k sobě domů“

Sociální demokracie (SPD) – strana, která v Německu vyhrála volby a z jejíž šéf  je zároveň nástupcem Merkelové na kancléřském postu, se začala činit dřív, než se stihla oficiálně sestavit vláda. Jak jsem upozorňovala již před časem, tak Merkelová byla proti těm, kdo ji nyní budou následovat, jen slabý odvar. Koalice, které se jinak přezdívá „semafor“ (červená – SPD, žlutá – FDP a zelená – Zelení), je ve skutečnosti směskou až fanatických vítačů.

To se nyní projevilo i v období invaze na bělorusko-polských hranicích. Německá vláda v demisi již nekoná nějaká zvlášť závažná rozhodnutí, takže se zatím nehrnula ani do nějakého masového vítání invazistů z Běloruska tak, jako tomu je například u stávající vlády švédské, která se již rozhodla poslat do Minsku letadla. Nicméně současná, ale i budoucí vládní strana, která již ovšem bude nejen stranou nejsilnější, ale i stranou, které patří post kancléře, se rozhodla jednat.

Sociální demokraté oslovili ukrajinskou vládu se žádostí o umístění invazistů z Běloruska na území Ukrajiny, kde by pak podle plánů německých sociálních demokratů měla probíhat azylová řízení. Tento plán se však – samozřejmě – Ukrajincům nijak nezamlouval..

Alexej Danilov, tajemník Rady bezpečnosti Ukrajiny, reagoval na návrh poslance SPD Nilse Schmida ubytovat ilegály na ukrajinském území po dobu posuzování jejich žádostí o azyl v Německu.

Na tiskové konferenci po zasedání ukrajinské bezpečnostní rady, na které se podle Danilova diskutovalo o Schmidových slovech, politik řekl:

„Máme návrh pro německé sociální demokraty. Vezměte si migranty do svých domovů, dva, tři, pět. Pokud není ve Spolkovém sněmu dostatek místa, kde je můžete umístit v kancelářích, ať přijdou k vám domů a zůstanou tam.“

Danilov zdůraznil, že to nebyl vtip, ale vážný návrh, který byl vysvětlen během setkání:

„Z jakého důvodu bychom měli přijímat migranty, když se o ně Němci chtějí postarat? Je velmi zvláštní, že nás Němci učí, co v tomto případě dělat.“

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 4 Průměrně: 4.5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.