Jih Rakouska očekává invazní nápor, na hranicích se objevily stejné stany jako v roce 2015

Jih Rakouska očekává invazní nápor, na hranicích se objevily stejné stany jako v roce 2015

Když přišla zcela jistě plánovaná a řízená invaze v roce 2015, drtivá většina Evropanů se věnovala právě tomuto tématu. Denně jsme mohli vidět obrázky jižních hranic a balkánské trasy, plné ilegálů, mířících dál na západ Evropy. V té době zde neexistovala jiná zatížená trasa a celkově nebylo v Evropě jiné téma, které by odvedlo pozornost. Invazi tak plně vnímali všichni, bez ohledu na to, zda žijí v zemi cílové či jen tranzitní.

Politici tehdy měnili názory jako ponožky podle toho, jaké nálady vůči muslimské invazi vládly v to kterém národu.  Někde spíš vítali, jinde byli rezervovanější a někde byla většina zásadně proti. Mnohdy nastala situace, kdy stejný politik, který jeden den vítal, byl náhle přes noc bojovníkem proti „nelegální migraci“ či naopak, Merkelová, která jen pár let před invazí roku 2015 prohlásila, že multikulturalismus nefunguje, náhle pozvala všechny Syřany do Německa.

Nyní se opakuje rok 2015, ovšem jsou zde tři zásadní rozdíly – drtivá většina džihádistů se nikde neregistruje, takže nejsou vedeni v žádných statistikách. Tím druhým je pak fakt, že invazní toky jsou roztříštěny – od Kanárských ostrovů až po Bělorusko. V roce 2015 byla jedinou přetíženou trasou ta balkánská. A třetím faktem je, že oproti roku 2015 invazi většina Evropanů nesleduje, neboť veškerá jejich pozornost je převedena ke covidu.

V letech 2021-22 tak bude obsazování Evropy mnohem jednodušší, než tomu bylo v letech 2015-16.

Nicméně vrcholní politici moc dobře ví, co se v Evropě děje. Ve většině zemí, které jsou zeměmi vstupními, tranzitními či cílovými, se na invazi už nějakou dobu připravují. Itálie už delší dobu hledá nové ubytovací kapacity, podobně Kanárské ostrovy a další vstupní i cílové destinace.

Podobné hlasy se nyní ozývají z Rakouska, kde již nejen otevřeli po roce 2015  uzavřená azylová zařízení a staví nová, ale nedávno se dokonce na hranicích objevily totožné stany, jako v roce 2015 (viz titulní obrázek).

Ve Štýrsku vzbuzují obavy zvýšené přípravy na nový azylový nápor. Kromě znovuotevření velké čtvrti „Haus Semmering“ a reaktivaci haly Baumax v Leobenu na azylový dům, což je informace, která se na veřejnost dostala teprve  ve čtvrtek, v pátek vešlo ve známost, že na jižní hranici se připravují na další zátěž ze strany ilegálů. Pozadím může být všeobecný azylový nápor na vnější hranici EU a bezpočet záchytů na hranici s Burgenlandem (letos již kolem 20 000).

Konkrétně jde o hraniční přechod ve Spielfeldu v jižním Štýrsku, který se proslavil v roce 2015. Jak známo, v říjnu 2015 ztratily úřady kontrolu nad situací právě v oblasti tohoto hraničního přechodu – desítky tisíc údajných žadatelů o azyl v důsledku toho vtrhly na rakouskou státní hranici. Nyní stavba tří dalších velkých stanů způsobuje mezi obyvateli nepříjemné pocity. Obrázky z roku 2015 z regionu jsou stále až příliš živé.

Štýrští představitelé FPÖ mezitím požadují od ministerstva vnitra a hejtmana ÖVP Hermanna Schützenhöfera okamžité objasnění pozadí akce. Konkrétně předseda klubu FPÖ Mario Kunasek uvedl v tiskové zprávě toto:

„Tento vývoj nápadně připomíná situaci a obrázky z roku 2015. Ministr vnitra ÖVP Nehammer nám musí co nejrychleji vysvětlit, v čem spočívá stavba těchto velkých stanů na hranici se Slovinskem. Zdá se, že Spielfeld se už připravuje na další azylový nával.“

Tolik tedy informace z Rakouska, které opět potvrzují to, co jsem zde psala již několikrát – roky 2021-22 budou opakováním let 2015-16. Ale bude to mnohem horší právě proto, že jde o invazi, kterou si většina Evropanů neuvědomuje nejen díky její roztříštěnosti a faktu, že drtivá většina invazistů přichází mimo systém, ale také díky tomu, že jsou zaměstnáváni jinými problémy.

Nakonec připomínám, že včera se objevila informace o tom, že invazistům již byla nabídnuta nová, prý bezproblémová tranzitní trasa z Běloruska do Německa  – přes Ukrajinu, Slovensko a Českou republiku. Politici to jistě již dávno ví, o to víc se ovšem budou snažit zaměstnat obyvatelstvo jinými problémy. Islamizace Evropy se nesmí zastavit….

 

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 5 Průměrně: 5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.