Invaze Afghánců v rakouském Burgenlandu – občané se vyzbrojují obušky a pepřovým sprejem, ženy se bojí

Invaze Afghánců v rakouském Burgenlandu – občané se vyzbrojují obušky a pepřovým sprejem, ženy se bojí

Burgenland je východorakouská země, hraničící s Maďarskem. Právě tudy v poslední době proudí stále víc Afghánců a – jak se ukazuje – proklamované hlídání hranice je opět jen pohádkou pro uši těch, kteří tomu věří a žijí dál od hranic. Ukazuje se tím však, že zase až tak perfektně nejsou střeženy ani maďarské hranice, jak ostatně před časem potvrdil i jeden starosta maďarské pohraniční obce.

Rakousko je pro většinu Afghánců jen tranzitní zemí, odtud zpravidla zamíří dál do Německa nebo třeba až do Francie či Velké Británie, ovšem část jich přímo v Rakousku zažádá o azyl. Paradoxně jsou tak docela na vodě proklamace rakouské vlády o tom, že nebude přijímat žádné Afgánce.

Sebastian Kurz v posledních dnech opakovaně zdůrazňoval, že žádní další Afghánci nebudou přijati. Jasné poselství se nedostalo k Afgháncům, kteří se již dostali do Rakouska po balkánské trase. Přestože Rakousko posílilo ochranu hranic a vyslalo do pohraniční oblasti další vojáky a policii, Afghánci stále překračují hranice a jsou zadržováni v rakouském pohraničí.

Postižena je také pohraniční komunita obce Oberpullendorf v Burgenlandu, kde místní obyvatele spontánně a neohlášeně navštěvují zejména mladí muži z Afghánistánu na zahradách i v jejich domech. Tento přístup vyvolává strach mezi občany, v sebeobraně po nich stříkají pepřovým sprejem.

Každý den, jak bylo oznámeno, policie dopadá na hranicích ilegály, zejména v obci Oberpullendorf. Mnoho občanů se proto bojí. Zejména ženy se bojí ráno a večer chodit samy ulicemi. Mnozí místní občané proto nosí pepřové spreje.

Skutečnost, že uprostřed noci cizinci – často mladí muži z Afghánistánu – náhle stojí v zahradách domů, se stala každodenní realitou obyvatel pohraničních komunit. Mnoho žen se obává sexuálních útoků. Koneckonců, Afghánci se pravidelně objevují ve statistikách trestné činnosti. Znásilnění a zabití 13leté Leonie ve Vídni na konci června si stále dobře pamatuje mnoho lidí. Znepokojení občané se proto stále více spoléhají na sebeobranu a stále více se uchylují k takzvaným „povoleným zbraním“, jako jsou obušky, plynové pistole a pepřové spreje.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 8 Průměrně: 5]

3 thoughts on “Invaze Afghánců v rakouském Burgenlandu – občané se vyzbrojují obušky a pepřovým sprejem, ženy se bojí

  1. Asi len málokto v ČR vie,že maďarský fašistický diktátor, Erdoganov spojenec /kupuje turecké zbrane vo veľkom/ a vodca tamojšej iredenty Orbán by aj Burgenland /okrem južného Slovenska, Zakarpatskej Ukrajiny, Vojvodiny, Sedmohradska/ rád pripojil k Veľkému Uhorsku. Žije tam totiž pomerne veľká /aj keď zväčša asimilovaná/ maďarská menšina. Orbánovým šialeným plánom revidovať hranice Európy /spolu s kamarátmi ako Erdogan, Morawiecki, Salvini, Thaci/ musí EÚ zabrániť aj za cenu liberálneho prevratu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout