Srbsko zadrželo téměř 1000 ilegálů a 7 pašeráků

Srbsko zadrželo téměř 1000 ilegálů a 7 pašeráků

Vzhledem k tomu, že na balkánské trase se podle různých informací pohybuje více než 100 tisíc ilegálů (a další jsou na cestě přes Turecko), jde samozřejmě o onu pověstnou kapku v moři. Nyní je především důležité, aby pašeráci dostali co nejvyšší tresty, které musí být dostatečně odrazující i pro jejich následovníky.

Srbské úřady ve středu provedly operaci, která vedla k zadržení téměř 1000 ilegálů a zatčení sedmi pašeráků.

Během policejní operace v několika regionech Srbska proti cizincům bez dokladů a podezřelým pašeráckým sítím  bylo ve středu zadrženo 991 ilegálů a sedm údajných pašeráků bylo zatčeno.

Ministerstvo vnitra oznámilo, že operace se soustředila na hlavní město Bělehrad, stejně jako na města Subotica, Sombor, Kikinda, Sabac, Kraljevo, Vranje a Novi Pazar. Cizinci bez dokladů byli údajně převezeni do přijímacích středisek.

Operace byla součástí mezinárodní iniciativy nazvané „Hotspot“.

„Srbsko nebude parkovištěm pro migranty,“ uvedl ve středečním prohlášení ministr vnitra Aleksandar Vulin. Vulin se zúčastnil policejní operace v jedné z centrálních oblastí Bělehradu. Srbsko by podle něj nedovolilo, aby byl každodenní život místních občanů ohrožen trestnou činností organizací obchodujících s lidmi.

 

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 5 Průměrně: 4.8]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout