Eurokomisařka, která přišla s dokumentem, který mimo jiné ruší pojem Vánoce, jej údajně přepracuje

Eurokomisařka, která přišla s dokumentem, který mimo jiné ruší pojem Vánoce, jej údajně přepracuje

Sotva  spatřil světlo světa dokument EU, podle něhož by se neměl používat pojem Vánoce či křesťanská křestní jména, bude se znovu přepracovávat. Proti tomuto šílenému pamfletu se totiž postavilo Polsko, Maďarsko a Španělsko.

Připomínám, že podle dokumentu „Unie rovnosti – pokyny Evropské komise pro inkluzivní komunikaci“, je také třeba se vyhnout jakýmkoli odkazům na genderové termíny, jako jsou „pracovníci nebo policisté“. To znamená, že použití mužského zájmena jako předdefinovaného zájmena je zakázáno spolu s jakýmikoli pokusy organizovat diskuse pouze s jedním zastoupeným pohlavím (pouze muži nebo pouze ženy).

Je také zakázáno používat oslovení  „slečna nebo paní“, pokud to uvedená osoba výslovně nevyžaduje a výraz „dámy a pánové“, oslovovat veřejnost není na konferenci povoleno. Místo toho bude povolen pouze termín „drazí kolegové“. Nakonec byla napadena i rodina s výzvou, aby nepopisovali lidi jako sezdané nebo svobodné a aby se „vyhnuli spojování konceptu rodiny s právním statusem“.

A tak by se dalo pokračovat. V podstatě celý ten šílený pamflet z dílny europoslankyně, která stojí i za propagandou hidžábů v EU, obsahuje jeden nesmysl vedle druhého.

Helena Dalli, která je autorkou dokumentu, je komisařkou pro rovnost, která posiluje závazek Evropy k začlenění a rovnosti a vede boj proti diskriminaci. Tedy alespoň tímto ona sama sebe prezentuje. Nicméně zatím se spíš zdá, že jde o eurokomisařku pro islamizaci. Pokud totiž na jedné straně zakazuje pojem Vánoce, neboť uráží muslimy, ale na druhé straně dělá kampaň na hidžáby, je celkem jasné, že o zádnou rovnost zde nejde.

A pokud se jedná o ono údajné začlenění, tak se spíš zdá, že se snaží Evropany začlenit do islámu. Jak jinak si lze vysvětlit zákaz Vánoc na jedné straně a propagaci hidžábu na té druhé?

tuto kampaň podpořila eurokomisařka, podle níž by měl být zrušen pojem „Vánoce“

Zatím není jasné, kterou část konkrétně eurokomisařka přepracuje, zda půjde spíš o „genderové“ pasáže nebo ty, které útočí na křesťanskou Evropu či na rodinu. I když byl tedy dokument stažen k úpravě, nic to zatím nemusí znamenat. Obávám se, že právě zákaz používání pojmu „Vánoce“ zřejmě z dokumentu vypuštěn nebude. Tato eurokomisařka už totiž dostatečně prokázala, za koho kope…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 13 Průměrně: 4.9]

3 thoughts on “Eurokomisařka, která přišla s dokumentem, který mimo jiné ruší pojem Vánoce, jej údajně přepracuje

  1. Pojmy eurokomisár a fašistický zločinec non plus ultra vždy boli , sú a do zániku EÚ ostanú synonymami.. Veď aj samotný prvý predseda Európskej komisie bol expertom na nacistický právny poriadok, ale za svoju prácu pre Hitlera nikdy nepykal.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout