Německý konvertita k islámu, který odešel bojovat do Sýrie, byl odsouzen za vraždu

Německý konvertita k islámu, který odešel bojovat do Sýrie, byl odsouzen za vraždu

V zemích jako Německo nebo Francie konvertuje každý den každou hodinu jeden člověk k islámu. Konverze jsou jednou ze záležitostí, které jsou v úvahách o rychlosti islamizace evropských zemí zcela opomíjeny. Přitom v součtu každoročně konvertuje k islámu – třeba jen v Německu – jedno menší město. Nejčastěji jde samozřejmě o ženy, které si vezmou muslima a přestoupí tím automaticky na islám, ovšem zčásti jde i o mužské konvertity. Konverze k islámu musí být lákavá pro různé psychopaty či násilníky, které mohla před časem lákat i možnost vyrazit si „zaválčit“ do Sýrie.

Jeden takový německý konvertita byl minulý týden odsouzen za vraždu, ovšem v případě dalších obvinění byl osvobozen, neboť jen velmi těžko se dnes dokazuje, co vše se odehrálo až v daleké Sýrii. většina zvěrstev IS nebude nikdy potrestána.

Německý džihádista Nils D. byl shledán vinným z umučení muže k smrti, když sloužil jako strážce ve věznici „Islámského státu“.

Soud v Düsseldorfu v pátek odsoudil německého státního příslušníka k 10 letům za mřížemi za vraždu. Muž, pojmenovaný podle německých zákonů na ochranu soukromí jako Nils D., umučil muže k smrti ve vězení provozovaném takzvanou skupinou „Islámský stát“ (IS) v Manbij v Sýrii v roce 2014.

Nyní 31letý muž byl členem „Lohbergovy brigády“, skupiny islámských extremistů z regionu Dinslaken-Lohberg severně od Düsseldorfu. Členové skupiny cestovali do Sýrie, aby se připojili k „IS“.

Nils D. střežil jednu z věznic teroristické skupiny v Manbidži, městě ležícím poblíž syrské hranice s Tureckem. Podle soudu se podílel na potrestání vězně, které mělo za následek jeho smrt.

Původně byl obviněn z mučení a vraždy tří vězňů, ale ve dvou z těchto případů byl zproštěn obžaloby.

Prokurátor požadoval doživotní trest za vraždu ve spojení s válečnými zločiny a za to, že byl součástí teroristické skupiny. Soud však vzal v úvahu spolupráci obžalovaného při řešení dalších trestných činů souvisejících s terorismem.

Nils D. byl již v březnu 2016 odsouzen na čtyři a půl roku za členství v IS.

Stovky německých státních příslušníků cestovaly do Sýrie, aby se připojily k chalífátu IS od roku 2014. Jednalo se především o Němce tureckého původu, ale také o několik desítek konvertitů.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 4 Průměrně: 5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout