Turek okrádal rakouské důchodce, přišel si tak na 267 500 eur

Turek okrádal rakouské důchodce, přišel si tak na 267 500 eur

Podvodníci si jako své oběti velmi rádi vybírají právě důchodce, kteří jsou často důvěřivější. Tento Turek se navíc vydával za policistu, spoléhajíc se na to, že coby autoritě mu uvěří. A je až neuvěřitelné, jaké cennosti či částky hotovosti byli důchodci ochotni údajnému policistovi předat do údajné úschovy…

Starší lidé byli záměrně vybíráni jako oběti. Nyní vyšetřovatelé podvodů ve Vídni šli za Turkem, který předstíral, že je policista a důchodce okrádal o hotovost a cennosti. Celkové škody jsou obrovské.

Státní kriminální policie v Dolním Rakousku, vyšetřování podvodů, již několik měsíců vyšetřuje mezinárodní skupinu pachatelů, která kontaktuje hlavně starší lidi telefonicky. Členové skupiny předstírají, že jsou policisté /detektivové a lákají oběti, aby jim předaly do úschovy hotovost, šperky a cennosti.

Obviněný je silně podezřelý, že od 28. července 2021 do 24. srpna 2021 vybral od obětí na čtyřech místech činu ve spolkových státech Dolní Rakousy (Perchtoldsdorf a Brunn am Gebirge) a Ve Vídni hotovost, zlato a šperky v celkové hodnotě 267 500 eur.

Dne 28. září 2021 provedl státní kriminální policejní úřad v Dolním Rakousku, oblast vyšetřování podvodů spolu se silami EGS Státního kriminálního policejního úřadu Dolního Rakouska, příkaz k zatčení a prohlídku na adrese obžalovaného ve Vídni.

Obviněný se nepřiznal a byl poslán do věznice jménem eisenstadtského státního zastupitelství. Platí presumpce neviny. Další vyšetřování pokračuje…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 5 Průměrně: 5]

One thought on “Turek okrádal rakouské důchodce, přišel si tak na 267 500 eur

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout