Švédský karikaturista, na jehož hlavu vypsali muslimové odměnu, zemřel spolu se dvěma policisty při podivné „nehodě“

Švédský karikaturista, na jehož hlavu vypsali muslimové odměnu, zemřel spolu se dvěma policisty při podivné „nehodě“

Švédský karikaturista, podobně, jako mnoho dalších kritiků islámu, žil pod neustálým dohledem policie, což je i důvod, proč spolu s ním zahynuli i policisté. V dnešní Evropě jsou právě kritici islámu zdaleka nejohroženější skupinou. Na všechny je vydána fatva a na jejich hlavy je vypsána odměna. Tu vypsala Al Kájda i za smrt švédského karikaturisty Larse Vilkse. Přihlásí se někdo o odměnu?

Tři lidé zahynuli v neděli odpoledne při velmi podivné dopravní nehodě. Policie potvrdila, že jedním ze zesnulých je umělec Lars Vilks, který v posledních letech žije pod výhrůžkami smrtí poté, co zobrazil proroka Mohameda jako psa.

Vilks a dva policisté byli zabiti, když se jejich vozidlo v neděli srazilo s nákladním autem. Obě vozidla při nehodě začala hořet a řidič kamionu byl také vážně zraněn. Nehoda se stala kolem 15:30 na E4 u Markarydu při jízdě civilním policejním autem.

Jak přesně k nehodě došlo, se nyní bude vyšetřovat.

Bengt Olsson, tiskový mluvčí švédské správy dopravy, řekl, že je „nepochopitelné“, jak se auto dokázalo dostat na druhou stranu silnice.

„Chce to velmi vysokou rychlost a nějakou velkou sílu, která by dostala auto do vzduchu,“ říká.

Podle Bengta Olssona by středové zábradlí, což je ocelový základ, který drží těžký drát, mělo odolat všem osobním automobilům.

Podle Bengta Olssona bude „velmi zajímavé“ slyšet, co policie řekne na tiskové konferenci o incidentu.

IHEU statement on Copenhagen shootings
kresba, která muslimy tak rozlítila

Vilks je  veřejnosti nejlépe znám tím, že rozčílil muslimy svou kresbou Mohameda jako psa na kruhovém objezdu. Tato karikatura vedla k rozsáhlým a násilným protestům v muslimském světě, ale také k protestům muslimů ve Švédsku. Od té doby žil pod neustálou policejní ochranou a muslimové se ho několikrát pokusili zavraždit.

Lars Vilks, kterému bylo v době jeho smrti 75 let, vytvořil také kontroverzní umělecká díla Nimis a Arx v přírodní rezervaci Kullaberg a kresbu „Judesuggan“.

A nakonec připomínám, že pro muslimy je urážka jejich lžiproroka Mohameda tím nejhorším prohřeškem. Můžete urazit kohokoli z nich, jejich rodiče, příbuzné, děti. Jednoduše kohokoli. Ale jediné, co nikdy nesmíte, je urazit Mohameda.

Když se mne někdo ptá, jak lze poznat odpadlíka od muslima, který prochází takíjou, pak rada je velmi jednoduchá. Muslim, který prochází takíjou, může vypít alkohol, sníst vepřové, žena odložit šátek. Mohou dokonce nosit křížek a předstírat konverzi ke křesťanství. Ale ŽÁDNÝ pravověrný muslim nikdy – a to ani ve fázi přetvářky –  nebude karikovat Mohameda. Ten, kdo jej namaluje, je skutečný odpadlík. Ten, kdo to odmítne, je zcela jistě džihádista, procházející fází džihádu nazývané takíja….

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 6 Průměrně: 4.8]

2 thoughts on “Švédský karikaturista, na jehož hlavu vypsali muslimové odměnu, zemřel spolu se dvěma policisty při podivné „nehodě“

  1. Nepochybujem o tom,že za teroristickou vraždou švédskeho vlastenca stoja saudskoarabské tajné služby v súčinnosti so švédskymi, možno aj s al-Kájdou či ISIS… Už som spomínal blízke spojenectvo Štokholmu a Rijádu, pokiaľ ide o dodávky zbraní a samozrejme aj islamizáciu /či skôr jej kompletizáciu, ku ktorej sa Švédsko veľmi rýchlo blíži/.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout