Nově schválený polský azylový zákon jde zcela proti regulím EU

Nově schválený polský azylový zákon jde zcela proti regulím EU

Podle změny zákona zveřejněné v úředním věstníku v úterý může velitel pohraniční stráže dotyčnou osobu ze země vyhostit ihned po  neoprávněném překročení hranic. Kromě toho může velitel zakázat opětovný vstup do Polska a schengenského prostoru po dobu šesti měsíců až tří let.

V budoucnu může imigrační úřad zamítnout jakoukoli žádost o mezinárodní ochranu, pokud byl žadatel přistižen bezprostředně po nedovoleném překročení hranice. Úřad musí posoudit žádost o azyl cizince pouze v případě, že přišel přímo ze státního území, kde mu byl ohrožen život nebo svoboda pronásledováním a může věrohodně předložit důvody jeho nezákonného překročení hranic.

Podle práva EU musí žadatelé o ochranu podat žádost o azyl v zemi EU, do které vstoupí jako první, ale toto ujednání, nazývané dublinské nařízení, již není vymáháno. Většina ilegálů nezůstává v Polsku, ale stěhuje se do Německa.

Stejně tak invazisté, kteří vstupují na německé spolkové území nelegálně a bez platného pasu nebo na něm pobývají, jsou vystaveni trestnímu stíhání ve smyslu § 95 zákona o pobytu. V důsledku toho musí policista podat trestní oznámení, jsou-li tato ustanovení splněna. V praxi se však tato oznámení neřeší.

To platí i v případě, že ilegálové žádají o azyl. Pokud tito migranti nejsou schopni prokázat žádné platné doklady totožnosti nebo povolení k pobytu (což je obvyklý případ), jsou zpočátku podezřelí z porušení § 95 zákona o pobytu.

To znamená, že pokud byl zadržen velký počet žadatelů o azyl, je k řešení těchto případů nutný také velký počet policistů. To zahrnuje opatření, která zabírají spoustu času.

„Na počátku událostí v roce 2015 jsme byli odpovědným státním zastupitelstvím informováni, že nikdo nebude v souvislosti s nezákonným pobytem osob stíhán,“ připustil policista.

„Jistě si dokážete představit, jak jsme byli motivováni při papírování, pokud víte, že to, co jste napsali, může sloužit pouze jako těžítko.“

Nálezy v lese poblíž německého Görlitzu ukázaly, že se při překračování hranic doklady vyhazují, téměř jako by žadatelé o azyl věděli, že by měli udělat vše, co je v jejich silách, aby zkomplikovali papírování německých úředníků. Jsou tedy již před cestou patřičně instruováni. Některé věci se neustále ztrácejí, včetně pasů, letenek a dokladů totožnosti.

V lese poblíž Görlitzu se každý den objevují nové nálezy – od roztrhaného pasu, turecké telefonní karty, papírových peněz z Turecka a Běloruska po roztrhané dokumenty a rezervace letecké společnosti. Nálezy byly předány policii.

Skutečnost, že údajný „uprchlík“, který přichází nelegálně do Evropy, vždy ztrácí doklady při útěku, ale nikdy neztratí iPhone, je pravděpodobně nejlepším důkazem, že tito lidé nejsou v žádném případě „chudými pronásledovanými uprchlíky“.

Tito podvodníci mají dokonce kreditní karty, což dokazuje, že chudoba není důvodem k tomu, aby lidé utíkali, jak nám říkají mainstreamová média. Opak je pravdou – ti, kteří jsou skutečně potřební, si nemohou tuto cestu dovolit.

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 5 Průměrně: 4.4]

2 thoughts on “Nově schválený polský azylový zákon jde zcela proti regulím EU

  1. Že fašistickí diktátori a podporovatelia legálnej migrácie Orbán, Morawiecki, Janša odmietajú vystúpenie z EÚ a stoja pevne na strane Turecka a Kosova, je všeobecne známe. Určite aj tento zákon po čase „poľská“ vláda zruší, Orbán v podobných prípadoch cúvne vždy. Ale písal som už aj o tom,že Brusel a Soros a globalisti všeobecne neznesú ani najmenší odpor voči svojim zámerom /v prípade spomínaných diktátorov skôr symbolický/ a dá sa predpokladať úspešné zvrhnutie týchto „národných konzervatívcov“ /netvrdím,že bez násilia/ a ich náhrada ultraliberálnymi koalíciami. Tipujem najneskôr o rok. Aj Kurz musel padnúť, hoci ho vycvičil práve Soros.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout