Německo: Tři spolkové země mají přeplněná azylová střediska, Němci plánují stavět nová

Německo: Tři spolkové země mají přeplněná azylová střediska, Němci plánují stavět nová

Jde samozřejmě zejména o důsledek invaze z Polska, kudy proudí invazisté, kteří nyní využívají Bělorusko coby hlavní tranzitní zemi, ale Německo také přijalo tisíce Afghánců, kterým se dnes přezdívá „tlumočníci a spolupracovníci.“

Nejen v Braniborsku a Sasku, ale také v Bádensku-Württembersku jsou původní přijímací zařízení plně obsazena. Ti, kteří nabízejí nejlepší sociální dávky, také nabízí tu nejlepší péči, i když cesta do „Germoney“ vede přes bezpečné třetí země, které však nejsou tak štědré. Tento azylový balíček cestovního ruchu se s novou červenozelenou vládou pravděpodobně ještě zintenzivní, přinejmenším dokud „nádoba“ nepřeteče…

„Počáteční přijímací zařízení jsou plně obsazena,“ řekl v sobotu státní tajemník CDU pro migraci Siegfried Lorek. „Naléhavě potřebujeme více míst.“ Předpokládá, že covidová omezení  v azylových domech budou trvat ještě déle, protože lidé, kteří tam přijedou, obvykle nejsou očkováni.

Počet ilegálů v poslední době opět výrazně vzrostl. Podle Lorka přišlo v prvních třech čtvrtletích roku 2021 do Bádenska-Württemberska celkem 9170 žadatelů o azyl. Většina jich v současné době přichází ze Sýrie a Afghánistánu.

Podle Lorka chce země letos rozšířit kapacity pro prvotní přijetí o dalších zhruba 800 míst. „Naším cílem je vytvořit v letošním roce kolem 800 nových míst,“ řekl novinám. Z dlouhodobého hlediska mělo ve Freiburgu vzniknout 400 nových míst a na několika místech v Karlsruhe mělo přibýt 1650 nových míst.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 7 Průměrně: 4.9]

3 thoughts on “Německo: Tři spolkové země mají přeplněná azylová střediska, Němci plánují stavět nová

  1. Tak Němci to rádi zaplatí, zvolili si „humanitu“ . A asi na to mají, postavit každý rok město jako třeba Praha. Levičáci se s tím nikdy nepárali, zdroje přeci vždy jsou. A „vedlejší“ ztráty, i na zdraví a životech se prostě nepočítají, vždyť ty znásilněné ženy a mrtví z řad kafírů jsou utlačovatelé, co si to zaslouží.

  2. Angela by měla poslat Lukašenkovi metál, ondyno zase volala po přílivu mladé krve, německá ekonomika nestíhá.
    Je to za trest, mít tak šílené sousedy. Až Germánům dojdou prachy, je celkem jasné, kam se ty hladové davy invazistů přesunou. A že k tomu jednou dojde je celkem jasné. Asi každý cítí v kostech, že ekonomika nevzkvétá, aspoň tady v Evropě ne.

    1. Je to tak. Brusel tlačí na přerozdělování a od dubna, kdy začne platit nový migrační pakt, se to rozjede. Nová vláda jistě „sdílenou solidaritu“ (jak nazývá nově EU kvóty) bude akceptovat. To bylo jasné i z hlasování těch stran v EP. A Německo se velmi rádo o své obohacení podělí…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout