Italská vláda vyčlenila pro Afghánce další 3 tisíce míst v hotelech za 100 milionů eur

Italská vláda vyčlenila pro Afghánce další 3 tisíce míst v hotelech za 100 milionů eur

Všechny evropské země přijímají další a další Afghánce, přičemž teprve nedávno odsouhlasil EP (i hlasy většiny našich europoslanců) přijímání dalších více než 40 tisíc Afghánců, kteří budou přerozděleni do všech zemí EU, včetně ČR. Co myslíte, budou naši vládní eurohujeři ve snaze zalézt co nejhlouběji do bruselského rekta, podobně iniciativní jako vláda italská?  Budou-li ve vládě tak fanatičtí vítači jako Pekarová, Bartoš nebo Rakušan, pak je to víceméně jisté…

Síť přijímacího a integračního systému (SAI) se rozrůstá, aby se do země vešli i Afghánci evakuovaní italskou vládou. Díky zvláštnímu financování z Národního fondu pro azylovou politiku a služby byly zajištěny 3 tisíce nových míst: peníze na tyto další Afghánce budou pocházet ze zvýšení daní Italů.

Nadační fond byl navýšen o 11 335 320 eur pro rok 2021 a o 44 971 650 eur za každý další rok – 2022 a 2023 a to v souladu s ustanoveními legislativního nařízení č. 139 ze dne 8. října loňského roku (tzv. dekrety), které se nyní mění.

Rozšíření souvisí s legislativním nařízením č. 130 ze dne 21. října 2020, které na jedné straně znovu zavedlo možnost přijímání žadatelů o mezinárodní ochranu (dříve bylo zrušeno Salviniho dekretem, který je omezoval na držitele ochrany) a na straně druhé rozšířilo kategorie těch, kdo budou přijímáni.

Liga tedy bude hlasovat pro dekret, který popírá to, co Salviniho dekrety nařizovaly. To znamená, že budou zrušeny Salviniho dekrety, které razantně omezovaly právo na azyl. A to i hlasy Ligy…

V důsledku toho ministerstvo informuje, že je třeba zajistit řadu dalších ubytovacích kapacit s přihlédnutím k situaci v Afghánistánu a účinněji reagovat na potřeby přijímání rodin. To umožní aktivovat integrační cesty sítí obcí a přejít od krizové vize k obyčejnějšímu řízení příjmu, jak uvádí ministerstvo.

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 4 Průměrně: 5]

One thought on “Italská vláda vyčlenila pro Afghánce další 3 tisíce míst v hotelech za 100 milionů eur

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout